Punkt z #VolleyWrocław. Druga porażka siatkarek Energa MKS (ZDJĘCIA)

Po sobotnim starciu z ekipą #Volley Wrocław siatkarki Energa MKS Kalisz z pewnością mogą odczuwać niedosyt. Zamiast trzech punktów, dopisały do swojego dorobku jedno oczko. Z wygranej po tie-breaku cieszyły się w Arenie wrocławianki.

W pierwszym secie podopieczne Marcina Widery długo goniły wynik i gdy po serwisie Alicji Grabki wyszły na prowadzenie 20:19, wydawało się, że nie wypuszczą już wygranej w tej partii z rąk. Tymczasem cztery kolejne akcje na swoją korzyść rozstrzygnęły rywalki i to one zwyciężyły do 22.

Pod dyktando kaliszanek toczyły się natomiast sety numer dwa i trzy. W obu tych odsłonach gospodynie imponowały w grze na siatce, utrudniały też przeciwniczkom przyjęcie, a do tego rzadko popełniały błędy. W efekcie zwyciężyły odpowiednio do 15 i 16. W czwartym secie nie poszły jednak za ciosem. Już na początku tej partii musiały odrabiać pięciopunktową stratę (5:10) i choć czyniły to z powodzeniem, wychodząc na prowadzenie 14:13, to na kolejną pięciopunktową serię przyjezdnych nie zdołały już odpowiedzieć. Wprawdzie obroniły aż cztery piłki setowe, ale piątej szansy, na 25:23, wrocławianki już nie zmarnowały, doprowadzając w ten sposób do tie-breaka. Decydująca odsłona miała jednostronny przebieg. Gdy ekipa z Wrocławia odskoczyła na 10:4, stało się w zasadzie jasne, że dwa punkty pojadą do stolicy Dolnego Śląska. Bohaterką ostatniej akcji na 15:11 okazała się Julia Szczurowska, była atakująca Energa MKS, która w całej potyczce zdobyła 20 punktów, a po meczu odebrała statuetkę dla MVP.

Warto dodać, że w barwach teamu znad Prosny zadebiutowała w sobotę atakująca Dajana Bosković, która zanotowała na swoim koncie cztery oczka.

Kaliski zespół dopisał do swojego dorobku jeden punkt, co nie zmienia faktu, że doznał drugiej w tym sezonie TAURON Ligi porażki. Na kolejny mecz kaliszanki wybiorą się do Opola, gdzie w czwartek, 26 października, zmierzą się z miejscowym UNI. Początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 21:00, a transmisję będzie można zobaczyć w kanale Polsat Sport.