Budowa, a raczej adaptacja istniejącego wcześniej budynku pod potrzeby hotelu trwa przy ul. Parczewskiego 9a. Dojrzali kaliszanie doskonale pamiętają, że znajdował się tu niegdyś Dom Partii - siedziba komitetu PZPR, od miejskiego przez powiatowy po wojewódzki. Socrealistyczny budynek powstał w 1952 roku, w miejscu dawnej synagogi zburzonej przez Niemcy w czasie II wojny światowej. Następnie służył bankom, najpierw BZ WBK, a później swoją placówkę otworzył tutaj bank Santander. A niemal od roku trwa modernizacja obiektu pod nowe zagospodarowanie. Będzie tu hotel B&B HOTELS. To sieć hotelowa z sektora” value for money”, która w Polsce ma 14 obiektów, a łącznie w Europie, USA i Brazyli ponad 770.
- Kalisz i Leszno są kontynuacją przyjętego przez nas modelu ekspansji, opartego na przejęciach, konwersjach oraz nowych inwestycjach z deweloperami. Przygotowywane obiekty to przykład naszej współpracy z inwestorami-właścicielami budynków biurowych, w ramach której dostosowują oni swoje nieruchomości do potrzeb naszej sieci, by następnie nam je udostępnić w długoterminowy najem. Dla nas, jako B&B HOTELS, to najlepszy sposób na osiągnięcie założonych celów rynkowych i szybki wzrost w Polsce. O szczegółach obu tych lokalizacji poinformujemy już wkrótce – mówi Jakub Bilik, Prezes Zarządu i Dyrektor Zarządzający B&B HOTELS Polska.




A tak ma wyglądać hotel po zakończeniu prac budowlanych
Sieć przygotowuje się do otwarcia nowych obiektów w ścisłym centrum Kalisza oraz Leszna, wraz z którymi oferta sieci w Polsce, obejmująca już ponad 1500 pokoi, powiększy się o kolejnych blisko 200 pokoi.
Oba projekty, wykonane przez biuro architektoniczne HOH Architekci z Poznania, są przykładem konwersji budynku biurowego na hotel i wpisują się w nową strategię ekspansji B&B HOTELS dla polskiego rynku, ogłoszoną w pierwszej połowie 2023 roku, a zakładającą rozwój sieci przede wszystkim poprzez długoterminowe umowy najmu nieruchomości – informuje B&B HOTELS.

Wizualizacja hotel B&B w Lesznie
Inwestorem jest firma AP Marchewka Investment zajmująca się nieruchomościami i Zandar Kowalczykowski spółka komandytowa. Pierwszy podmiot to spółka należąca do Pawła Marchewki, pochodzącego z Ostrowa Wlkp. a od lat działającego głównie we Wrocławiu, jednego z najbogatszych Polaków i założyciela Techlandu - producenta gier komputerowych. Jego majątek wyceniany jest na 8,6 mld złotych.
Napisz komentarz
Komentarze