,,Złota dziewczyna” Marta Walczykiewicz wraca z medalami z Mistrzostw Polski!

Niecały miesiąc temu Marta Walczykiewicz zdobyła złoto na Długodystansowych Mistrzostwach Polski w kajakarstwie. Ale jak się okazuje, świeżo upieczona radna IX kadencji Rady Miasta Kalisza również jest bardzo dobra na krótszych dystansach! O tym może świadczyć fakt, że teraz z 87. Mistrzostw Polski Seniorów w Sprincie Kajakowym wróciła ze złotym oraz brązowym medalem.

Marta Walczykiewicz nie zatrzymuje się i w dalszym ciągu kolekcjonuje medale z Mistrzostw Polski w kajakarstwie. Teraz, swój niesamowity dorobek, wzbogaciła o złoto oraz brąz na 87. Mistrzostwach Polski Seniorów w Sprincie Kajakowym, które odbyły się w zeszły weekend na torze regatowym Brdyujście w Bydgoszczy!

- W tegorocznych Mistrzostwach Polski, Marta Walczykiewicz zdobyła dwa medale: złoty w K1 5000 metrów zostając Mistrzynią Polski po raz 33 w swojej karierze oraz medal brązowy w konkurencji K1 200 metrów - mówi nam Daria Walczykiewicz, siostra Marty

W tę niedzielę, najpierw w finale konkurencji K1 200 pokonała to z czasem 43.13 sek. Przypłynęła na trzeciej pozycji zdobywając brązowy medal, a zaledwie kilka godzin później wygrała dystans 5km z zawrotnym czasem 26:04,83 zdobywając tym samym 33 złoty medal Mistrzostw Polski.

Co warte zauważenia, jest to 60 medal skompletowany przez kaliską kajakarkę Martę Walczykiewicz. Pierwszy medal Mistrzostw Polski Marta Walczykiewicz zdobyła 18 lat temu w 2006 roku w Bydgoszczy w koronnej konkurencji K1 200 metrów. Był to wówczas brązowy medal. Co ciekawe, kaliska sprinterka na dystansie 5 km jest niepokonana od trzech lat (2022, 2023, 2024) a 3 tygodnie temu (18.05.) wygrała długodystansowe MP pierwszy raz w karierze płynąć 10 km...

Obecna gablota Marty Walczykiewicz wygląda tak: 33 złote 14 srebrnych 13 brązowych

W sumie 60 medali Mistrzostw Polski w Kajakarstwie!