sobota, 12 października 2024 23:19
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jaki wybrać zmiękczacz do wody w domu wolnostojącym, gdy w danym rejonie jest ona twarda?

W Polsce jest wiele terenów, na których woda dostarczana do domów jest niestety twarda, czyli wyróżnia się wysokim pH. Z tego powodu w instalacji wodnej i na mytych wodą przedmiotach powstaje jasny osad, trudny do usunięcia.
  • Źródło: artykuł sponsorowany
Jaki wybrać zmiękczacz do wody w domu wolnostojącym, gdy w danym rejonie jest ona twarda?

Twarda woda jest przekleństwem dla wielu posiadaczy domów jednorodzinnych. Nie tylko pozostawia nieestetyczne ślady na mytych nią np. szklanych wyrobach, ale również zmniejsza rozpuszczalność środków piorących. Jak twierdzą lekarze twarda woda nie jest szkodliwa dla zdrowia, chociaż wiele osób sądzi, że przyczynia się do powstawania kamieni w nerkach. Na pewno nie jest jednak przyjazna dla ludzkiej skóry czy włosów. Można jednak zmniejszyć twardość wody wykorzystując odpowiednie zmiękczacze. Twarda woda działa niszcząco na różne sprzęty AGD, a także na armaturę i ceramikę. Wybór zmiękczacza do wody zależy od wielu czynników i powinien być dobrze przemyślany. Inny sprzęt jest dedykowany mieszkaniom w blokach, a inny nadaje się do domów jednorodzinnych. Poszukując tego rodzaju produktu warto zwrócić uwagę nie tylko na jego cenę, ale również na renomę jego producenta a także możliwość jego samodzielnego montażu. Uzdatniacze znanych marek cieszą się dużą popularnością wśród klientów i wyróżniają się ich pozytywnymi opiniami. Warto wybierać tego rodzaju produkty, ponieważ gwarancja ich producentów, zapewnia ich wysoką jakość i długi czas ich użytkowania w niezmienionym stanie.

Dobry zmiękczacz do twardej wody - odpowiednio dobrany do potrzeb danego domostwa

Wybór właściwego zmiękczacza zależy między innymi od wielkości danego gospodarstwa domowego i ilości mieszkających w nim domowników. Zgodnie z opinią specjalistów dla trzyosobowej rodziny odpowiedni będzie zmiękczacz o objętości 20 litrów. Zmiękczacze tego rodzaju zawierają na ogół różnych rodzajów złoża żywiczne, stanowiące ich podstawę. Ten element zmiękczacza powinien posiadać odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa, wymagane na terenie Unii Europejskiej. Warto postawić również na produkty unijne, zawierające żywicę monosferyczną. Komponent ten ma cały czas kontakt z wodą we wspomnianym zmiękczaczu. Żywica monosferyczna powstaje w nowoczesnym procesie produkcyjnym bez udziału organicznych rozpuszczalników. W budowie zmiękczacza warto także zwrócić uwagę na jego głowicę. Ten sterownik dokonuje obliczeń poboru wody i regeneruje złoże po przekroczeniu określonej wartości jego zużycia. Warte uwagi są głowice objętościowe, automatyczne, posiadające zawory zwrotne, a także mieszające wodę zmiękczoną z surową. Zmiękczacz wody można zamontować bez trudu samodzielnie. Po wykonaniu jego instalacji można usiąść wygodnie ze szklanką pysznej, miękkiej wody i sprawdzić wyniki spotkań piłkarskich na bet.pl

Zmiękczacze wody to świetne rozwiązanie, które zamontowane w domu chroni urządzenia AGD przed zniszczeniem. Ponadto uzyskana dzięki niemu miękka woda wpływa na dobry stan włosów i skóry domowników.


 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 10°CMiasto: Kalisz

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 21 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama