poniedziałek, 23 września 2024 08:29
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kolejni uczniowie chcą walczyć z homofobią

Licealiści z II LO, o czym pisaliśmy kilka dni temu, walczą o tolerancję homoseksualistów. Okazuje się, że nie tylko „kościuszkowcy” są postępowi i tolerancyjni. Do ich „Tęczowej akcji” włączają się kolejni młodzi kaliszanie. List w tej sprawie dostaliśmy od dwóch uczennic Technikum Ekonomicznego w Kaliszu. 
Kolejni uczniowie chcą walczyć z homofobią

Po przeczytaniu artykułu odnośnie problemu w II LO w Kaliszu, postanowiłyśmy napisać do waszej redakcji. Coraz częściej słychać, że niektórzy spotykają się z problemem homoseksualizmu. Odnosząc się do artykułu „Tęczowa akcja licealistów” jesteśmy w stanie wesprzeć akcję – piszą do nas Ada i  Weronika z „Ekonomika”.


Dziewczyny twierdzą, że problem nietolerowania homoseksualizmu dotyczy również ich środowiska. Jednocześnie podkreślają, że nie brakuje też takich młodych ludzi, którzy o równość, wolność i poszanowanie godności każdej osoby zabiegają na co dzień. One same tak starają się żyć i zachowywać i zachęcają do tego innych. - Każdy z nas chce być akceptowany przez środowisko takimi jakimi jesteśmy. Wszyscy mają prawo do wygłaszania własnego zdania, nie musimy pochwalać czyjejś postawy, ale to nie jest powód żeby osądzać innych, ponieważ to nie kolor skóry, orientacja seksualna czy religia decyduje o tym, czy ktoś jest złym człowiekiem. Dlaczego większość ludzi jest uprzedzona do ludzi, od których różnimy się tak nieznacznie? Popieramy nasze rówieśniczki z II LO i my jako uczennice Technikum Ekonomicznego w Kaliszu też próbujemy z tym walczyć. Młodzież nie zdaje sobie sprawy jaką krzywdę wyrządza takim osobom i jaką sprawiają im przykrość. Często się słyszy jak młodzież prześladuje osoby o innej orientacji seksualnej niż oni.– twierdzą dziewczyny.


Uczennice dodają, że problem braku tolerancji dotyczy nie tylko homoseksualistów, ale też osób o innym wyznaniu, czy kolorze skóry. Słowna agresja i brak zrozumienia w środowisku młodzieżowym szybko przyjmuje formę przemocy fizycznej. - Szturchania, pobicia, kradzieże, molestowania, wyzwiska, upokarzanie, wyśmiewanie. W szkołach nasiliła się agresja słowna i fizyczna kierowana wobec naszych rówieśników. Najczęściej ofiarami szkolnego dręczenia są „lizusy”, słabsi uczniowie, „dziwnie ubrani ludzie”, osoby o innych poglądach religijnych, kolorze skóry czy też orientacji seksualnej. – piszą Ada i Weronika.


Uczennice „Ekonomika” trafnie zdiagnozowały problem i mają pomysł na jego rozwiązanie. W to działanie, ich zdaniem, powinni włączyć się nauczyciele i sami uczniowie. -  Zadaniem szkoły jest walka z nietolerancją, zacieranie różnic, uczenie młodzieży szacunku dla siebie i dla wszystkich. Jeśli ktoś chce wyrażać własną opinie niech stara się zrobić to w taki sposób, by nikogo nie urazić. Tolerancyjnym jest więc człowiek, który dostrzega w drugim uczestnika dialogu, nie zaś wroga. – piszą do nas Ada i Weronika.

 MS, Ada i Weronika, fot. archiwum


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 14°CMiasto: Kalisz

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 13 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: JanTreść komentarza: Dyrektor dba o nas jak ojciec, niczego nam oraz pacjentom nie brakuje. W związku z tym chciałem zaproponować dodatkową premię dla dyrektora. Myślicie ze 100 tys pln nie będzie za mało? Eh, niech będzie 200 tys. Zasługuje chłop. Co o tym myślicie ?Data dodania komentarza: 23.09.2024, 07:14Źródło komentarza: Oddział zawieszony. "Skumulowane problemy" w okrąglakuAutor komentarza: JolaTreść komentarza: Co to znaczy , karetki "zdegradowane", co to ma być???!!!.Otóż za mniejszą kasę utworzyć 3-osobowe zespoły z ratownikami i pielęgniarkami a zapewniam, że poziom usług pogotowia nie obniży się.Warunek, trzyosobowe zespoły ZRM, bo dwuosobowe, to niestety smarowanie doopy szkłem i fałszywe oszczędności.Dwie pary rąk, gdzie jedna osoba obsługuje tablet( biurokracja) , to wciąż jedna para rąk.Data dodania komentarza: 23.09.2024, 06:41Źródło komentarza: Mniej karetek z lekarzem. Likwidują „eSki” w kilku powiatachAutor komentarza: JolaTreść komentarza: Jaki zarządca taki szpital. Pan radny na pewno przyjmie premię za dobre zarządzanie.Data dodania komentarza: 22.09.2024, 18:56Źródło komentarza: Oddział zawieszony. "Skumulowane problemy" w okrąglakuAutor komentarza: pytającyTreść komentarza: Każdy rząd próbował zreformować służbę zdrowia-proszę wskazać któremu ministrowi to się udało bowiem nawet mieliśmy ministrów zdrowia z przebogatym doświadczeniem zawodowym i tytułem profesorskim.Jedyne ich "osiągnięcia" to coraz większe składki zdrowotne,dłuższe kolejki do specjalistów i źle działające szpitale.To jest problem ogólnokrajowy zaistniały dość dawno lecz stale narastający!Data dodania komentarza: 22.09.2024, 18:32Źródło komentarza: Oddział zawieszony. "Skumulowane problemy" w okrąglaku
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama