Dziewczyny na medal! Emilia i Paulina wracają z medalami z Mistrzostw Polski

W miniony weekend w Radomiu odbywały się 78. Mistrzostwa Polski U20 w lekkoatletyce. W dyscyplinie chodu na 10 km, Kalisz reprezentowały - Emilia Wiśniewska oraz Paulina Tomaszewska. Na tym turnieju poradziły sobie znakomicie, zdobywając złoto oraz srebro!

Autor: fot. UKS 12 Kalisz

Kaliskie chodziarki na młodzieżowe Mistrzostwa Polski jechały w roli faworytek i nie zawiodły. Podopieczne trenera Pawła Wiśniewskiego zdobyły dwa medale - złoty i srebrny.

fot: UKS 12 Kalisz

Paulina Tomaszewska zwyciężyła, pobijając jednocześnie swój rekord życiowy, uzyskując zawrotny czas 49:49.

Drugie miejsce zajęła o rok starsza klubowa koleżanka, Emilia Wiśniewska, która uzyskała czas 52:59.

Paulina Tomaszewska oraz Emilia Wiśniewska na co dzień są zawodniczkami UKS 12 Kalisz. 78. Mistrzostwa Polski U20 w lekkoatletyce odbyły się w Radomiu w dniach 26 – 28 lipca.