Kaliscy triathloniści w czołówce „Amber Tri” FOTO

W ścisłej czołówce rywalizację w Grand Prix Polski na dystansie super sprint ukończyli triathloniści UKS Dziewiątka OSRiR Kalisz. W ramach zawodów „Amber Tri Gołuchów” wyłoniono też mistrzów Polski młodzików. Gwiazdą pierwszego dnia gołuchowskiej imprezy była olimpijka z Londynu Agnieszka Jerzyk, która z dużą przewagą zwyciężyła w kategorii kobiet.

Do Gołuchowa przyjechało w sobotę blisko 100 triathlonistek i triathlonistów z całej Polski. Podczas pierwszego dnia „Amber Tri” rywalizowali oni o triumf w Grand Prix Polski na dystansie super sprint (pływanie 600 m / jazda na rowerze 14,6 km / bieg 3 km) oraz w Mistrzostwach Polski Młodzików (pływanie 400 m / jazda na rowerze 7,6 km / bieg 2 km).

W super sprincie w gronie mężczyzn zwyciężył Dariusz Kowalski z AZS AWF Katowice. W gronie pań natomiast bezkonkurencyjna była Agnieszka Jerzyk z Leszna. Olimpijka z Londynu i multimedalistka mistrzostw Polski zwyciężyła z przewagą ponad dwóch minut nad kolejną zawodniczką.

Udany występ zanotowali zawodnicy UKS Dziewiątka OSRiR Kalisz. Piąty w kategorii open był Konrad Zdun, natomiast wśród kobiet jako trzecia finiszowała Justyna Krawczyk. Przyzwoicie spisały się też Klaudia Kasprzak i Marlena Goral. – Zawody rozgrywane są blisko Kalisza, więc tym bardziej chcieliśmy zaprezentować się jak najlepiej. Start wszystkich moich podopiecznych oceniam dobrze. Cały czas jesteśmy w cyklu treningowym przed zawodami rangi mistrzostw Polski – powiedział nam trener triathlonistów „Dziewiątki”, Bartłomiej Kryszak.

W niedzielę drugi dzień zmagań w ramach „Amber Tri Gołuchów”. O godzinie 9:30 nastąpi start w rywalizacji duetów triathlonowych (dystanse 400 m / 11 km / 2 km), a godzinę później rozpocznie się konkurencja dla najbardziej wytrwałych i odpornych, czyli Grand Prix Polski 1/4 IRONMAN (0,95 km / 45 km / 10,55 km). Organizatorzy z UKS Dziewiątka OSRiR, Fundacji Kocham Sport i Gminy Gołuchów zapraszają też na festyn z okazji Dnia Dziecka.