Kilka lat temu Sejm wprowadził prawo, zgodnie z którym to samorządy ustanawiając lokalne prawo mogą regulować zasady sprzedaży alkoholu na terenie swojej gminy. Z tego prawa skorzystały władze Konina. Najpierw odbyły się konsultacje społeczne. Około 60 % pytanych mieszkańców tego miasta było za wprowadzeniem ograniczenia sprzedaży alkoholu. Tak też się stało. Wczoraj Rada Miasta w Koninie, przy jednym głosie sprzeciwu przyjęła uchwałę zgodnie z którą od 1 lutego 2025 w godzinach 22:00 – 6:00 na terenie całego miasta nie będzie można sprzedawać ani kupować alkoholu. Decyzja ta budzi kontrowersje i sprzeciw części mieszkańców.
Ludzie będą kupować na zapas i jeszcze więcej pić alkoholu – pisze w socialmediach władz Konina internauta Łukasz.
Powstaną MELINY, które będą utrzymywały "MILICJANTÓW" - To już było – dodaje Tomasz.
Nowe prawo nie dotyczy lokali, które serwują jedzenie. Tam będzie można kupić alkohol.
Noc jest od spania, a nie od kupowania alkoholu i spożywania go w miejscach publicznych, w miejscach, które nie są do tego przeznaczone. Przypomnę, jeżeli ktoś będzie miał potrzebę napicia się alkoholu i jest oczywiście dorosły, to będzie mógł pójść do lokalu, któremu nie ograniczamy. Wszystkie lokale w mieście, które podają jedzenie i alkohol, będą mogły nadal sprzedawać alkohol – mówi w Radiu Poznań zastępca prezydenta Konina, Witold Nowak.
Decyzję podjęto na wczorajszym posiedzeniu Rady Miasta w Koninie
W Kaliszu kilka lat temu część radnych również proponowała podobne rozwiązania, ale tylko dla sklepów w centrum miasta. W Kaliszu i bez tego spada liczba punktów sprzedaży alkoholu. W 2023 roku na terenie Kalisza Urząd Miasta wydał przedsiębiorcom 314 koncesji na sprzedaż alkoholu. W 2024, do połowy listopada, takich koncesji przedsiębiorcy dostali 289. Spadek jest, chociaż niewielki i może mieć związek z wypieraniem małych lokalnych sklepów przez sieci handlowe. Lokalne sklepiki z marketami mogą jeszcze konkurować niemal tylko na jednym polu, również związanym z alkoholem.
Najwyższe obroty mamy w niedzielę i święta, kiedy sam muszę stać przy kasie, a markety są wtedy zamknięte. Tędy jeździ dużo ludzi do Lasu Winiarskiego czy na Szałe, na spacery, na grzyby, a latem nad wodę, więc sprzedaż rośnie w weekendy, no i głównym asortymentem są alkohole, głównie piwa, szczególnie latem to większość sprzedawanego towaru – mówi nam właściciel jednego ze sklepów na kaliskich Winiarach.
Czy niespełna 300 koncesji na sprzedaż alkoholu w prawie 100- tysięcznym mieście to dużo? Światowa Organizacja Zdrowia rekomenduje by liczba punktów sprzedaży alkoholu była nie większa niż jeden sklep na 1000 mieszkańców. U nas jeden taki sklep przypada na niespełna 300 mieszkańców, czyli trzykrotnie więcej. Jednak nie jest to kaliski ewenement, a średnia krajowa.
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Nagła śmierć młodej kobiety w Kaliszu. Trwa śledztwo
Połączą dwie strefy. Będzie nowe skrzyżowanie
Tragiczny wypadek na torach w Kaliszu. Nie żyje jedna osoba
Waży pół tony, ma rogi. Gmina ostrzega mieszkańców
REKLAMA NA FAKTACH KALISKICH
Skuteczność – to główna cecha każdej reklamy na Faktach Kaliskich i w mediach Telewizji Kalisz.
Co oferujemy? Przede wszystkich szerokie dotarcie do potencjalnego Twojego klienta i fachowe doradztwo w doborze nośnika reklamy i kreacji jej treści.
GARŚĆ STATYSTYK
Serwis regionalny faktykaliskie.info każdego miesiąca generuje około 2,2 miliona odsłon, a portal odwiedza 400 tysięcy użytkowników. Nasz czytelnik spędza na Faktach średnio 3:30 minuty po kliknięciu w serwis. Oznacza to, że treści są dla niego angażujące i wartościowe. W dzisiejszym pędzącym świecie 3 minuty na lekturę po jednorazowym kliknięciu, to naprawdę dużo.
Według najnowszych danych Krajowego Instytutu Mediów Telewizja Kalisz jest trzecią najpopularniejszą stacją lokalną w Wielkopolsce, plasuje się tuż za większymi stacjami z Poznania i aglomeracji poznańskiej.
SZEROKI WACHLARZ ODBIORCÓW
Dobieramy odpowiednie narzędzia do osiągania konkretnych celów. Równolegle do siebie rozwijamy różne kanały w socialmediach, by mieć najlepsze dotarcie do odbiorców w różnym wieku.
Kanał na TikToku Faktów ma już 30 tysięcy fanów. Tutaj mamy najmłodszych odbiorców.
Fanpage Faktów to grupa blisko 75 tysięcy obserwujących. Tu są głównie osoby w wieku średnim.
Telewizja Kalisz ma grupę blisko 50 tysięcy widzów (dane z KRRiTV). TV Kalisz skupia najstarszych odbiorców.
Dzięki temu, że wiemy gdzie są odbiorcy i w jakim wieku, naszym klientom możemy zaproponować najtrafniej skierowaną reklamę, by w optymalny sposób zrealizować budżet reklamowy.
RÓŻNE FORMY REKLAMY
Nie każdą branżę czy produkt powinno się reklamować w ten sam sposób. Klientom doradzamy, co wybrać, a jest w czym wybierać. Od klasycznego banera reklamowego na Faktach, przez artykuł sponsorowany czy spot w Telewizji Kalisz, po wideorolki na naszych socialmediach, w tym na Tik Toku czy live na Facebooku.
WYSOKA JAKOŚĆ TREŚCI
Wysoka jakości treści gwarantuje szerokie dotarcie do czytelnika. Sprawdza się to nie tylko w przypadku treści redakcyjnych, czego dowodem są statystyki z Google Analytics. To samo dotyczy reklamy. Redagowane przez nas artykuły sponsorowane osiągają bardzo dobre wyniki, porównywalne często z artykułami redakcyjnymi dotyczącymi spraw bieżących miasta czy regionu.
Kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy odsłon artykułu sponsorowanego to marzenie niejednego marketingowca. U nas realizujemy takie zasięgi dla naszych klientów. Kilka przykładów:
Nowy sklep spożywczy - 24 tys. odsłon
Nowa restauracja- 26 tys. odsłon
Nowa inwestycja – 18 tys. odsłon
Takie zasięgi gwarantują klientowi z jednej strony natychmiastowy skutek reklamowy, z drugiej, co równie ważne, dobre pozycjonowanie w przeglądarkach internetowych na długie miesiące od dnia publikacji artykułu. Wszystkie treści są u nas bowiem publikowane dożywotnio.
Zainteresowany reklamą? Dzwoń na numer 607 942 977, lub pisz na email: [email protected]
Napisz komentarz
Komentarze