Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) – przypomnijmy – wstrzymał przyjmowania wniosków do programu w listopadzie 2024 roku. Teraz zapowiada, że nowe wnioski zacznie przyjmować po 31 marca 2025 roku.
To data powrotu Czystego Powietrza. Tyle że nie będzie to już ten sam program. Znamy już szczegóły.
Zapowiadane zmiany już rozpalają emocje
Z zapowiedzi Ministerstwa Klimatu i Środowiska wynika, że program ma być bezpieczniejszy dla klientów programu. Bo zmiany mają zapobiec nadużyciom, dzięki czemu unikną oni nieuczciwych praktyk wykonawców.
Efektywniejszy ma być też proces aplikacji do programu. Uproszczone procedury mają przyspieszyć składanie wniosków i wypłatę pieniędzy.
Mimo to zapowiedziane zmiany budzą mnóstwo emocji i są postrzegane jako niekorzystne dla osób, które będą występowały o przyznanie dotacji.
Spójrzmy zatem na listę najważniejszych zmian:
- Nie będzie dotacji do kotłów gazowych. Program ma wspierać bardziej ekologiczne rozwiązania: pompy ciepła, instalacje fotowoltaiczne.
- Zwiększone zostaną progi dochodowe, dzięki czemu więcej gospodarstw domowych będzie mogło ubiegać się o dotację.
- Zanim jednak złożymy wniosek, będziemy musieli udowodnić, że właścicielem nieruchomości jesteśmy minimum 3 lata.
- Zmieni się sposób wypłacania pieniędzy. Pieniądze będą przekazywane na konta celowe klientów, a nie wykonawców. I – co ważne – wypłacane w transzach. W zależności od postępów w pracach.
- Wprowadzone zostaną maksymalne ceny na produkty i usługi objęte programem. Żeby wykonawcy nie nadużywali swojej pozycji.
- Skrócony zostanie czas rozpatrywania wniosków.
- Zostanie wprowadzony nowy system ocen energetycznych. Przygotują je certyfikowani specjaliści.
W 2024 rokiem Polacy złożyli rekordową liczbę wniosków
Czyste Powietrze to pierwszy ogólnopolski program dopłat do wymiany starych pieców grzewczych, tzw. kopciuchów, na bardziej ekologiczne oraz docieplenia budynków. Celem od początku była walka ze smogiem.
Projekt ruszył w 2018 roku i dziś jest największym antysmogowym programem w Polsce.
Do programu Czyste Powietrze można wnioskować o dofinansowanie termomodernizacji budynków, wymiany starych i nieefektywnych pieców na paliwo stałe na spełniające najwyższe normy.
Dotacja może wynieść nawet 136 tysięcy złotych.
Od września 2018 roku do 22 listopada 2024 r. zostało złożonych ponad 1 milion wniosków na dofinansowanie w wysokości grubo ponad 37 mld zł. Tygodniowo do programu spływa ok. 6 tys. wniosków, czyli dwukrotnie więcej niż przed rokiem.
Finalnie zostało podpisanych ponad 820 tys. umów na kwotę blisko 27 mld zł. Tylko w 2024 r. liczba złożonych wniosków ma przekroczyć 250 tys. Zapowiada się, że będzie to rok rekordowy.
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Widać już bryłę budynku. Budowa dużego obiektu trwa
Poważny wypadek, podpalone kosze. Podsumowanie sylwestrowej nocy
Ten mandat to internetowy fake. Nie daj się nabrać!
Czyste Powietrze z nowymi zasadami. Sprawdź, co się zmieni
REKLAMA NA FAKTACH KALISKICH
Skuteczność – to główna cecha każdej reklamy na Faktach Kaliskich i w mediach Telewizji Kalisz.
Co oferujemy? Przede wszystkich szerokie dotarcie do potencjalnego Twojego klienta i fachowe doradztwo w doborze nośnika reklamy i kreacji jej treści.
GARŚĆ STATYSTYK
Serwis regionalny faktykaliskie.info każdego miesiąca generuje około 2,2 miliona odsłon, a portal odwiedza 400 tysięcy użytkowników. Nasz czytelnik spędza na Faktach średnio 3:30 minuty po kliknięciu w serwis. Oznacza to, że treści są dla niego angażujące i wartościowe. W dzisiejszym pędzącym świecie 3 minuty na lekturę po jednorazowym kliknięciu, to naprawdę dużo.
Według najnowszych danych Krajowego Instytutu Mediów Telewizja Kalisz jest trzecią najpopularniejszą stacją lokalną w Wielkopolsce, plasuje się tuż za większymi stacjami z Poznania i aglomeracji poznańskiej.
SZEROKI WACHLARZ ODBIORCÓW
Dobieramy odpowiednie narzędzia do osiągania konkretnych celów. Równolegle do siebie rozwijamy różne kanały w socialmediach, by mieć najlepsze dotarcie do odbiorców w różnym wieku.
Kanał na TikToku Faktów ma już 30 tysięcy fanów. Tutaj mamy najmłodszych odbiorców.
Fanpage Faktów to grupa blisko 75 tysięcy obserwujących. Tu są głównie osoby w wieku średnim.
Telewizja Kalisz ma grupę blisko 50 tysięcy widzów (dane z KRRiTV). TV Kalisz skupia najstarszych odbiorców.
Dzięki temu, że wiemy gdzie są odbiorcy i w jakim wieku, naszym klientom możemy zaproponować najtrafniej skierowaną reklamę, by w optymalny sposób zrealizować budżet reklamowy.
RÓŻNE FORMY REKLAMY
Nie każdą branżę czy produkt powinno się reklamować w ten sam sposób. Klientom doradzamy, co wybrać, a jest w czym wybierać. Od klasycznego banera reklamowego na Faktach, przez artykuł sponsorowany czy spot w Telewizji Kalisz, po wideorolki na naszych socialmediach, w tym na Tik Toku czy live na Facebooku.
WYSOKA JAKOŚĆ TREŚCI
Wysoka jakości treści gwarantuje szerokie dotarcie do czytelnika. Sprawdza się to nie tylko w przypadku treści redakcyjnych, czego dowodem są statystyki z Google Analytics. To samo dotyczy reklamy. Redagowane przez nas artykuły sponsorowane osiągają bardzo dobre wyniki, porównywalne często z artykułami redakcyjnymi dotyczącymi spraw bieżących miasta czy regionu.
Kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy odsłon artykułu sponsorowanego to marzenie niejednego marketingowca. U nas realizujemy takie zasięgi dla naszych klientów. Kilka przykładów:
Nowy sklep spożywczy - 24 tys. odsłon
Nowa restauracja- 26 tys. odsłon
Nowa inwestycja – 18 tys. odsłon
Takie zasięgi gwarantują klientowi z jednej strony natychmiastowy skutek reklamowy, z drugiej, co równie ważne, dobre pozycjonowanie w przeglądarkach internetowych na długie miesiące od dnia publikacji artykułu. Wszystkie treści są u nas bowiem publikowane dożywotnio.
Zainteresowany reklamą? Dzwoń na numer 607 942 977, lub pisz na email: [email protected]
Napisz komentarz
Komentarze