Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pierwszy BAL w dorosłym życiu. Tak bawił się "Asnyk" FOTORELACJA

Trwa studniówkowy maraton. W sobotę w kompleksie restauracyjnym "Aljo" przy ul. Częstochowskiej bawili się maturzyści z I LO im. Adama Asnyka.

To był niezapomniany wieczór dla młodzieży z "Asnyka". Za 105 dni zmierzą się z egzaminem maturalnym, od wyników którego wiele zależy... Ale zanim uczniowie przysiądą do ostrej nauki, jest czas na pierwszy w dorosłym życiu wielki bal - studniówkę. 

Po uroczystym powitaniu, podziękowaniu dla wychowawców i niespodziance - występie wokalnym uczennic, przyszedł czas na tradycyjnego poloneza.

I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka to szkoła z bogatą tradycją, dwustuletnia historia stawia ją w rzędzie najstarszych szkół w Polsce.

W 1773 r. staraniem Komisji Edukacji Narodowej powstała Szkoła Kaliska, która mieściła się w Kolegium Pojezuickim. W 10 lat później przemianowano ją na Szkołę Akademicką Okręgową. Po wkroczeniu do Kalisza wojsk pruskich, w 1799 r., władze pruskie zmieniły szkołę na Korpus Kadetów. Potem, po klęsce Prus w 1807 r., początkowo zostaje przekształcona na Kaliskie Gimnazjum, a w 1812 r. na Szkołę Departamentową.

W 1818 r. zostaje rozpoczęta budowa nowego budynku szkoły na gruzach zamku starościańskiego, wg projektu architekta Sylwestra Szpilowskiego. Po niecałych dwóch latach wszystkie prace zostały ukończone i pod koniec 1819 r. budynek został oddany do użytku.

Przez kolejne sto lat szkoła podlegała ciągłym ewolucjom. Zmieniały się jej nazwy i profile kształcenia, by wreszcie w 1923 r. ostatecznie się uformować.

W tym bowiem roku szkołę upaństwowiono i nadano jej imię obowiązujące do dziś – Adama Asnyka.

Szkoła prowadziła dwa ciągi licealne: humanistyczny i przyrodniczy. W tym kształcie istniała do II wojny światowej.

We wrześniu 1939 r. szkoła zaprzestała działalności, a jej wychowankowie weszli w większości w skład 25. Kaliskiej Dywizji Piechoty, staczając bój o Łęczycę, walcząc pod Uniejowem i Kutnem, by następnie wziąć udział w obronie Warszawy. Do Kalisza wkroczyli wnukowie Prusaków i zajęli szkołę, tym razem przekształcając i przystosowując ją do swoich zbrodniczych celów.

Szkoła wznowiła działalność w 1945 r. Ważną datą w powojennej historii szkoły był rok 1948, gdy w miejsce dotychczasowego, trzyletniego gimnazjum, oraz nadbudowy w postaci dwuletniego liceum, utworzono I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka.

Od 1967 r. ta tradycyjnie dotąd męska szkoła ma charakter koedukacyjny.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

 

Zabudowują zbiornik! Takie obiekty powstają tuż przy wodzie


Skandal na Podmiejskiej. Wandal wrzucił fajerwerki do Mercedesa


Polski sukces w kosmosie. Na czele tego projektu stoi Filip z Kalisza!


Na łuku drogi. Nie żyje młody kierowca


REKLAMA NA FAKTACH KALISKICH

 

Skuteczność – to główna cecha każdej reklamy na Faktach Kaliskich i w mediach Telewizji Kalisz. 

 

Co oferujemy? Przede wszystkich szerokie dotarcie do potencjalnego Twojego klienta i fachowe doradztwo w doborze nośnika reklamy i kreacji jej treści.

GARŚĆ STATYSTYK

Serwis regionalny faktykaliskie.info każdego miesiąca generuje około 2,2 miliona odsłon, a portal odwiedza 400 tysięcy użytkowników.  Nasz czytelnik spędza na Faktach średnio 3:30 minuty po kliknięciu w serwis. Oznacza to, że treści są dla niego angażujące i wartościowe. W dzisiejszym pędzącym świecie 3 minuty na lekturę po jednorazowym kliknięciu, to naprawdę dużo.

 

Według najnowszych danych Krajowego Instytutu Mediów Telewizja Kalisz jest trzecią najpopularniejszą stacją lokalną w Wielkopolsce, plasuje się tuż za większymi stacjami z Poznania i aglomeracji poznańskiej. 

SZEROKI WACHLARZ ODBIORCÓW

Dobieramy odpowiednie narzędzia do osiągania konkretnych celów. Równolegle do siebie rozwijamy różne kanały w socialmediach, by mieć najlepsze dotarcie do odbiorców w różnym wieku.  

Kanał na TikToku Faktów ma już 30 tysięcy fanów. Tutaj mamy najmłodszych odbiorców.

Fanpage Faktów to grupa blisko 75 tysięcy obserwujących. Tu są głównie osoby w wieku średnim.

Telewizja Kalisz ma grupę blisko 50 tysięcy widzów (dane z KRRiTV). TV Kalisz skupia najstarszych odbiorców.

Dzięki temu, że wiemy gdzie są odbiorcy i w jakim wieku, naszym klientom możemy zaproponować najtrafniej skierowaną reklamę, by w optymalny sposób zrealizować budżet reklamowy.

 

RÓŻNE FORMY REKLAMY

Nie każdą branżę czy produkt powinno się reklamować w ten sam sposób. Klientom doradzamy, co wybrać, a jest w czym wybierać. Od klasycznego banera reklamowego na Faktach, przez artykuł sponsorowany czy spot w Telewizji Kalisz, po wideorolki na naszych socialmediach, w tym na Tik Toku czy live na Facebooku.

WYSOKA JAKOŚĆ TREŚCI 

Wysoka jakości treści gwarantuje szerokie dotarcie do czytelnika. Sprawdza się to nie tylko w przypadku treści redakcyjnych, czego dowodem są statystyki z Google Analytics. To samo dotyczy reklamy.  Redagowane przez nas artykuły sponsorowane osiągają bardzo dobre wyniki, porównywalne często z artykułami redakcyjnymi dotyczącymi spraw bieżących miasta czy regionu. 

Kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy odsłon artykułu sponsorowanego to marzenie niejednego marketingowca. U nas realizujemy takie zasięgi dla naszych klientów. Kilka przykładów:

Nowy sklep spożywczy  - 24 tys. odsłon

Nowa restauracja- 26 tys. odsłon 

Nowa inwestycja – 18 tys. odsłon

Takie zasięgi gwarantują klientowi z jednej strony natychmiastowy skutek reklamowy, z drugiej, co równie ważne, dobre pozycjonowanie w przeglądarkach internetowych na długie miesiące od dnia publikacji artykułu. Wszystkie treści są u nas bowiem publikowane dożywotnio. 

Zainteresowany reklamą? Dzwoń na numer 607 942 977, lub pisz na email: [email protected]

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 6°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1028 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama