Co, jeśli zaobserwuje się podejrzane zmiany typu krosty na skórze głowy, świadczące o ŁZS?
Pytanie:
|
Odpowiedź:
|
Czego nie robić, jeżeli ma się krosty we włosach?
|
|
Co robić, kiedy ma się krosty we włosach:
|
|
Więcej na temat krostów na głowie, przeczytasz na stronie: https://seborh.pl/krosty-na-glowie/
Czym jest ŁZS – charakterystyka
Przeważnie powstanie ostatecznej postaci ŁZS i rozwoju malassezia furfur, poprzedza właśnie parę objawów, rokujących jej nadejście, a konkretnie jest to zapalenie mieszków włosowych z charakterystycznymi krostkami albo kilkoma krostami ropnymi i z rumieniem dookoła.
Dlaczego do tego dochodzi? Otóż przy ŁZS grzyby drożdżopodobne malassezia furfur wnikają w warstwę rogową naskórka, przez co uwalniają substancje tworzące stan zapalny skóry. Powoduje to, że lipofilne pasożyty nadmiernie namnożone, zapoczątkowują zmiany skórne, charakterystyczne dla wyprysku łojotokowego.
W przypadku ŁZS zazwyczaj stosuje się bogate w substancje przeciwzapalne i przeciwbakteryjne szampony i inne preparaty do pielęgnacji skóry głowy.
Krostki na głowie można złagodzić również domowymi sposobami, a zatem warto:
- stosować olejki eteryczne, np. olejek lawendowy albo olejek z drzewa herbacianego,
- przemywać skórę głowy roztworem wody z octem jabłkowym,
- regularnie myć włosy i pielęgnować, przy pomocy specjalistycznego zestawu do skóry z ŁZS.
.jpg)
Łojotokowe zapalenie skóry to przewlekła choroba skórna, która również może objawiać się występowaniem uporczywych i nawracających krost na skórze głowy. Dermatoza ma okresy remisji i zaostrzeń. Ze względu na to wymagana jest regularna opieka dermatologiczna, ale też właściwa pielęgnacja, do czego niezbędne okazują się wysokiej jakości dermokosmetyki, z przeznaczeniem do stosowania przy ŁZS. Należy tutaj podkreślić, że można z nich korzystać również w okresie remisji – mówi dr n. med. Igor Michajłowski, dermatolog-wenerolog z Clinica Dermatologica
Krosty na głowie oraz inne przykre objawy ŁZS możesz zniwelować stosując zestaw Seborh
.png)
.png)
Sam szampon na krosty na głowie może nie wystarczyć warto zastosować specjalistyczny zestaw, stosowany przy ŁZS, by szybko zapanować nad przykrymi zmianami i cieszyć się dobrą kondycją skóry:
- Szampon Seborh – ma w sobie pirokton olaminy, ichtiol i glinkę białą. Produkt dogłębnie oczyszcza skórę głowy z sebum, martwego naskórka i zanieczyszczeń środowiskowych. Co ważne zmiękcza skórę głowy, ułatwiając usuwanie łuski, przy czym łagodzi podrażnienia, a substancje antybakteryjne i przeciwgrzybicze hamują rozwój patogenów.
- Emulsja Seborh – znajdziesz w niej kwas mlekowy, mocznik oraz siarkę. Lekka emulsja intensywnie i dogłębnie nawilża, zmiękcza zrogowaciały naskórek, przynosi ulgę swędzącej skórze głowy, jak również realnie zmniejsza przetłuszczanie się włosów.
- Płyn Seborh – o bogatym składzie, to np.: ekstrakt z wąkroty azjatyckiej, glukonolakton, a także pantenol. Produkt ma działanie złuszczające, dzięki czemu redukuje zalegającą na skórze łuskę i łupież. Mgiełka szybko przywraca równowagę hydrolipidową skóry i zwiększa jej nawilżenie.
Jak stosować zestaw Seborh?
Szampon Seborh: Na zwilżone ciepłą wodą włosy nanieść i delikatnie wmasować szampon, aż do uzyskania piany. Pianę pozostawić na około 5 minut, a następnie dokładnie spłukać wodą. Czynność powtórzyć.
Emulsja Seborh: Przy pomocy pompki równomiernie nanieść emulsję na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.
Płyn Seborh: Przy pomocy pompki równomiernie nanieść płyn na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.
Pielęgnacja przy ŁZS – co robić, żeby pozbyć się dokuczliwych objawów, takich jak krosty we włosach
W pierwszej kolejności trzeba rozpocząć właściwe leczenie, lekarz może zdecydować się na leki doustne oraz miejscowe, dodatkowo zleci stosowanie innych adekwatnych produktów, dostępnych bez recepty. Warto wtedy przedyskutować z nim dobór dermokosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji skóry objętej ŁZS. W ten sposób można uspokoić wszystkie dokuczliwe zmiany i przejść w stan remisji. Codzienne stosowanie, takich profesjonalnych dermokosmetyków, opierających swe działanie na naturalnych składnikach, jak kwasy czy ekstrakty, pozwoli utrzymać remisję na długo.
Podsumowanie
Związane z ŁZS typowe objawy, w tym pokazywanie się uprzykrzających życie krost na głowie, można kontrolować. Istotne jest przestrzeganie wszystkich zaleceń dermatologa i utrzymywanie z nim regularnego kontaktu. Jednocześnie należy stosować holistycznie działające wysokiej jakości kosmetyki, by zregenerować skórę, złuszczyć martwy naskórek oraz unormować pracę gruczołów łojowych.