I kobiety i mężczyźni, i ci dobrze zarabiający i ci znajdujący się na skraju ubóstwa, ludzie bardzo dobrze wykształceni i prości. Nie ma reguły, kto popada w alkoholizm, a kto nie.
Z pomocy kaliskich poradni odwykowych korzysta każdego roku ponad 1,5 tysiąca osób. Prokuratura Rejonowa w Kaliszu skierowała do Sądu w minionym roku 70 wniosków o przymusowe leczenie odwykowe, w tym w stosunku do 16 kobiet i 54 mężczyzn. W tym roku, do lipca jest to zaledwie 16 wniosków. Po to, by uzależnieni chcieli sami prosić o pomoc i nie bali się szukać wsparcia, ruszają już po raz XX. Kaliskie Dni Trzeźwości. - Tradycyjnie na Kaliskie Dni Trzeźwości składa się cykl przedsięwzięć, które mają na celu pokazać różne formy pomocy osobom uzależnionym, ale także zwrócić uwagę na problemy wynikające z nadużywania alkoholu – mówi Janusz Sibiński, zastępca Naczelnika Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych.
Impreza rusza już w tę niedzielę podczas akcji „Zdrowy Kalisz” na Głównym Rynku i potrwa do 12 września. - Pierwszy tydzień będzie poświęcony mitingom otwartym. Zapraszamy mieszkańców, którzy gdzieś w swoim otoczeniu mają bliskich znajomych dotkniętych problemem alkoholowym. Można przyjść, zobaczyć, jak wygląda funkcjonowanie środowiska samopomocowego – zachęca Janusz Sibiński.
AG, fot. archiwum
Napisz komentarz
Komentarze