Żeby odkrywać skarby ukryte przez uczestników geocatchingu na całym świecie, wystarczy założyć konto na stronie geocaching. com, podać swoje współrzędne i ściągnąć aplikację na telefon lub GPS. Następnie poszukać skrytek w swojej okolicy, a później ukryć w wybranym miejscu również swój skarb, opowiedzieć historię związaną z tym miejscem i udostępnić na portalu. - Inni użytkownicy za pomocą urządzenia, które posiada GPS, np. telefonu komórkowego z dostępem do Internetu, w bardzo prosty sposób odnajdują te miejsca i zapoznają się z nimi. To jest wiedza, edukacja, emocje, również wysiłek fizyczny i intelektualny – mówi Rafał Plezia ze Stowarzyszenie Geocaching Polska.
Emocje i edukacja czekają miłośników tego typu rozrywki również na ścieżkach Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie. Tutaj wystarczy znaleźć pierwszy punkt wycieczki, a zagadki, które znajdują się w skrytkach poprowadzą nas do kolejnych. - Ścieżka liczy kilka kilometrów, prowadzi przez część ozdobną i część leśną parku. Można pokonać 3 km, znajdując różne ciekawe miejsca, a w nich skrytki z zagadkami, pytaniami – zachęca Barbara Czołnik, Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie.
Ścieżka nie należy do najtrudniejszych. Doskonale poradzą sobie na niej i dorośli, i dzieci. OKL zachęca do zabawy zarówno rodziny z dziećmi, jak i grupy szkolne. Dwudziestu skrytek w Gołuchowie można szukać od świtu do zmierzchu, ale grupy, które zmierzyły się z trasą udowodniły, że można pokonać ją nawet w półtorej godziny.
Ewelina Samulak, fot. autor
Napisz komentarz
Komentarze