Propagują kolarstwo MTB

Ich pasją jest kolarstwo MTB, więc postanowili założyć klub, by promować tę dyscyplinę i czynnie uczestniczyć w zawodach. Mowa o kaliszanach z grupy „29Rebel”, którzy oficjalne starty zainaugurowali wraz z początkiem roku, notując w ciągu kilku dni pierwsze sukcesy.

„29Rebel” to projekt, który zrodził się wśród amatorów kolarstwa górskiego z Kalisza. W życie został on wdrożony wraz z rozpoczęciem 2016 roku. – Nasza grupa powstała w jednym zasadniczym celu, propagowania startu kaliskiego teamu w zawodach sportowych i propagowania kolarstwa MTB w Kaliszu oraz szkolenia przyszłych adeptów kolarstwa górskiego – informuje Tomasz Kaźmierski, jeden z pomysłodawców projektu.

W ciągu zaledwie kilku dni działalności kaliszanom udało się wystartować w dwóch imprezach i odnieść w nich sukcesy. Najpierw rywalizowali oni w Tour of Bagatela. Na trasie nieopodal Ostrowa Wielkopolskiego najlepiej spisał się Tomasz Irzykowski, który w kategorii M4 zajął trzecie miejsce. W kategorii open najwyżej sklasyfikowany został Maciej Betka – na 12. lokacie. Kilka dni później obaj zawodnicy „29R” pokazali się z bardzo dobrej strony w Dolsku, gdzie odbył się WinterCrossBikeChallenge. Z tych zawodów przywieźli dwa puchary – za pierwsze miejsce w kategorii M4 (Tomasz Irzykowski) i trzecie w M3 (Maciej Betka). Wysokie pozycje zajęli ponadto Mateusz Staszak i Jakub Sady. – Trasa był bardzo wymagająca, jeżeli chodzi o nawierzchnie, dużo lodu, śniegu i błota dało się we znaki. Na szczęście każdy dojechał w całości do mety wykręcając bardzo fajne czasy. Dobre wyniki zachęcają do jeszcze mocniejszych treningów – nie ukrywają członkowie kaliskiego teamu MTB.

Więcej informacji o działalności grupy można znaleźć na jej facebookowym profilu https://www.facebook.com/29Rebel/.