Organizatorzy koncertu oraz sami wykonawcy chcieli pokazać, że Polska zawsze była częścią Europy. To, co wydarzyło się 1 maja 2004 roku to tylko formalność.
Agnieszka Kowalska jako Marlena Dietrich
- Nawet słynny pociąg „Jan Kiepura”, który przez kilka lat po wstąpieniu Polski do Unii jeździł do Brukseli, miał swojego poprzednika już przed wojną. W składzie, który wtedy przemierzał Europę można było spotkać samego Jana Kiepurę. Podobnie jak w naszym spektaklu – powiedziała portalowi fakty kaliskie.pl Małgorzata Rudowicz, prezes Stowarzyszenia Wychowanków Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Kaliszu i równocześnie autorka scenariusza muzycznej wędrówki po międzywojennej Europie oraz reżyserka spektaklu.
Pociąg zawitał do największych miast Europy. Odwiedził m.in. Paryż, Rzym, Brukselę czy Berlin. Jadący nim Jan Kiepura na poszczególnych stacjach spotykał największe gwiazdy tamtego okresu - Marlenę Dietrich czy Edith Piaf. Po przemierzeniu tysięcy kilometrów pociąg wrócił do kraju i siedzący na widowni Centrum Kultury i Sztuki ponownie mogli ujrzeć wierzby płaczące, czerwone malwy w ogrodach, pachnące akacje, złociste łany zbóż przetkane nicią chabrów.
W spektaklu wystąpili absolwenci i sympatycy II Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Kaliszu: Natalka Bora, Małgorzata Hadryś, Agnieszka Kowalska, Małgorzata Piotrowska, Marek Dubis, Andrzej Hadryś, Tomasz Kołata, Paweł Olek i gościnnie - Agnieszka Korzeniewska z Opery Wrocławskiej. Solistów wokalnie przygotował i akompaniował im na scenie Andrzej Dziedziak.
Agnieszka Korzeniewska
AW, Małgorzata Rudowicz, zdjęcia Ewa Turek, organizatorzy
Napisz komentarz
Komentarze