6-latka z kaliskiej grupy 29R na podium kolarskiego maratonu

„29R” Kaliska Grupa Kolarska MTB uczestniczyła w sobotę w Mazovia MTB Marathon w Łodzi. Mimo trudnej aury znakomicie poradziła sobie najmłodsza przedstawicielka klubu, 6-letnia Malina Teperska, która w kategorii dziewcząt do lat 7 stanęła na ostatnim stopniu podium.

W imprezie wzięło udział 732 zawodników, którzy rywalizowali w kilkudziesięciu kategoriach na różnych dystansach. W „hobby” (trasa do 10 km) z powodzeniem zaprezentowali się najmłodsi reprezentanci Kaliskiej Grupy Kolarskiej MTB „29R”. W kategorii HK1 (dziewczęta do lat 7) na trzecim miejscu uplasowała się Malina Teperska, a jej brat bliźniak – Filip, w kategorii HM1 (chłopcy do lat 7) sklasyfikowany został na dziesiątej pozycji. Młodzi i dzielni reprezentanci klubu z Kalisza zostali uhonorowani specjalną nagrodą dla najwytrwalszych zawodników. Nagroda ta przyznawana jest za ukończenie minimum 10 maratonów MTB.

W łódzkich zawodach wystartowała też mama najmłodszych członków grupy 29Rebel, która również reprezentuje od niedawna ekipę z Kalisza. Maja Ziarko-Teperska w kategorii FK2 (dystans „fit”) zajęła dziesiąte miejsce. Na dystansie „mega” rywalizował natomiast Maciej Betka, który w zestawieniu MM3 znalazł się na 26. lokacie.

– Jest sukces! Tym bardziej cenny, iż wywalczony podczas nieprzychylnej aury. Gratulacje dla naszych bohaterów Maliny i Filipka – podkreślają członkowie grupy „29R”.