Przełajowy sukces „Kościuszkowców”

Trzy medale zdobyli uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w finałowych zmaganiach wojewódzkiej Licealiady w biegach przełajowych.

W zawodach, które odbyły się w Żerkowie, biegacze z „Kościuszki” zdominowali rywalizację w biegu na 2000 metrów. Po złoto sięgnął Rafał Mrowiński, a srebro wywalczył Szymon Pacholski. Na najwyższym stopniu podium stanęła ponadto Anna Przyjazna, która zmierzyła się z trasą liczącą 1500 metrów. – Jeszcze żadnej szkole nie udało się zdobyć tylu medali na jednej imprezie – uważa Waldemar Olszyna, opiekun kaliskich „przełajowców”. – Potwierdziliśmy, że jesteśmy najlepszą szkołą w Kaliszu i Wielkopolsce we współzawodnictwie sportowym szkół ponadgimnazjalnych – przekonuje.

Dodajmy, że szósty w gronie licealistów był Krzysztof Filar. W kategorii szkół gimnazjalnych czwartą lokatę zajął natomiast Wiktor Wachowski z Gimnazjum nr 9. – W zawodach organizowanych przez SZS Wielkopolska wzięło udział ponad 1300 uczestników z 392 szkół z całej Wielkopolski. Rywalizowano w kategoriach szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na dystansach od 1200 m do 2000 m – informuje Waldemar Olszyna. Medaliści z Kalisza trenują również pod okiem Pawła Wiśniewskiego.