Pisząc swoją najważniejszą powieść Dąbrowska utkała poszczególne sceny ze wspomnień o rodzinnym mieście i jego ludziach. Wystawiła miastu najwspanialszy z pomników – literacki. W liście do czytelników pierwszego numeru powstającej w 1957 roku „Ziemi Kaliskiej” pisała: Dla mnie Kalisz jest już tylko snem dzieciństwa i pierwszych lat młodości. Lecz w tym śnie – jest miastem najpiękniejszym na świecie. Miastem o najpiękniejszym parku, najpiękniejszej rzece, najpiękniejszych ulicach, mostach, najpiękniejszych nocach i dniach. Organizatorzy gry pragną przypomnieć urok tych nocy i dni i zaprosić mieszkańców miasta w niezwykłą podróż do Kalińca.
Udział w grze może wziąć każdy - zarówno pasjonat literatury, jak i laik, dzieci, dorośli, młodzież i studenci. Od uczestników nie jest wymagana znajomość książki, ani historii miasta. Czas trwania zabawy to ok. 2 godziny. W tym czasie zawodnicy będą mieli za zadanie pokonać wytyczoną trasę, na której czekać będą na nich zadania. Podczas ich wykonywania trzeba będzie wykazać się spostrzegawczością, sprytem ale też i opanowaniem. Po wypełnieniu wszystkich zadań uczestnicy spotkają się na finale, gdzie odbędzie się losowanie nagród.
Kolejna edycja kaliskiej gry miejskiej, wpisuje się w obchody dni miasta. „Kaliniec utracony” stanowi kontynuację rozpoczętego cztery lata temu cyklu gier dotyczących pisarzy związanych z naszym miastem. Pierwsza edycja poświęcona była Marii Konopnickiej, druga wydarzeniom z czasu okupacji niemieckiej opisanym w książce Janusza Teodora Dybowskiego „Saga Grodu nad Prosną”, kolejna ludziom pióra w prasie kaliskiej XIX wieku, a zeszłoroczna Natalii Gałczyńskiej, żonie poety Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.
Stowarzyszenie im. Haliny Sutarzewicz, organizator Gry Miejskiej, zaprasza wszystkich do udziału w zabawie: 7 czerwca o godz. 12.30 – Park Miejski, Staw „Kogutek”. Finał w Młodzieżowym Domu Kultury o godz. 14.30.
RED, fot. organizator
Napisz komentarz
Komentarze