Reklama
poniedziałek, 21 kwietnia 2025 20:20
Reklama
Reklama
Reklama

Kaliska mapa zagrożeń: aż 200 niepotwierdzonych zgłoszeń

Działa dopiero od blisko trzech tygodni, a już zarejestrowała ponad 300 zgłoszeń. Aż 200 z nich uznano za niezgodne z prawdą. Tak wyglądają pierwsze dni działania policyjnej mapy zagrożeń w Kaliszu. Nie brakuje również osób, które poprzez aplikację robią sobie żarty z policji.
Kaliska mapa zagrożeń: aż 200 niepotwierdzonych zgłoszeń

Bo jak inaczej nazwać zgłoszenie mówiące o kłusownictwie w kaliskim Ratuszu czy dzikim kąpielisku na Głównym Rynku? Tego typu żartów na kaliskiej mapie zagrożeń pojawiło się około 20. Łącznie od początku działania aplikacji, czyli od 20 września do piątku 7 października na kaliskiej mapie zagrożeń pojawiło się aż 339 zgłoszeń. – Ponad 200 z nich zweryfikowano jako nieprawdziwe. Policjanci sprawdzali czy w danym miejscu występuje zgłaszane zagrożenie bezpieczeństwa, lecz nie mogli go potwierdzić. Wśród nanoszonych na mapę spraw dominują kwestie spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, nieprawidłowe parkowanie, przekraczanie dozwolonej prędkości i używanie środków odurzających- mówi mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Mapa Zagrożeń to internetowa aplikacja tworzona przez samych mieszkańców. Na topograficznej mapie każdy może zgłosić problem, który występuje w konkretnym miejscu – na ulicy, w budynku, w okolicach lasu – jest dla niego uciążliwy i którym powinny zająć się odpowiednie służby. Do wyboru jest 25 kategorii.

Kiedy taka informacja dotrze do policji, zostanie zweryfikowana. Koordynator mapy zagrożeń (w przypadku Komedy Miejskiej Policji jest ich czterech) ma dwa dni na uruchomienie procedur sprawdzających i przekazanie informacji o zgłoszeniu konkretnemu policjantowi. Ten ma 5 dni, by je sprawdzić .

Taka forma kontaktu nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 i 997. - Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji, bo każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję policji – apeluje rzeczniczka kaliskiej Komendy. Zgłoszenie problemu poprzez mapę zagrożeń odbywa się anonimowo, co niestety może powodować takie sytuacje jak głupie żarty czy sygnalizowanie nieprawdziwych zdarzeń. Z jednego numeru IP można dokonać jednego zgłoszenia na dobę.

Mapę zagrożeń znajdziesz TUTAJ.

AG, fot. archiwum, Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 18°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 17 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: mTreść komentarza: Droga z ograniczeniem dnc do 3,5 tony. Śmiech na sali. To nie po to, by nie było korków, ale by był dojazd do wzgórz. I to dwupasmowy.Data dodania komentarza: 21.04.2025, 18:18Źródło komentarza: „Zabudowa usługowa na osiedlu”. Tak rozbudowuje się ten terenAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: Każda wpłata przekraczająca kwotę minimalnego wynagrodzenia za pracę-czyli 4666 zł.-musi znaleźć się w rejestrze wpłat komitetu. Na rzecz komitetu wyborczego Trzaskowskiego dokonano 221 wpłat (stan z 18 kwietnia), a na komitet wyborczy Nawrockiego 356 wpłat (stan z 04 kwietnia). Ze stron internetowych obu komitetów wyborczych wynika iż poparcie wśród przedsiębiorców mają obaj kandydaci i zarzut że tylko jednego kandydata wspierają przedsiębiorcy w określonym celu jest chybiony. Warto przy okazji także zobaczyć całą plejadę przedsiębiorców wspierających komitet wyborczy Dudy w 2020r.Data dodania komentarza: 21.04.2025, 17:40Źródło komentarza: Kto płaci na partie polityczne? Wykaz nazwisk z KaliszaAutor komentarza: Czytelnik.Treść komentarza: Zamiast tego drewnianego podestu można by było wykonać chociaż drewnianą kładkę na rzece Swędrni przy wiadukcie Szlaku Bursztynowego gdzie przerywa ścieżkę rowerową i trzeba nadrabiać kilometry jadąc do ulicy Sportowej gdzie można się przeprawić przez tamtejszy most i cofać się z powrotem do Szlaku Bursztynowego. Ciekawe jak to ma zrobić osoba niepełnosprawna na wózku inwalidzkim wydłużając bardzo swoją trasę.Data dodania komentarza: 21.04.2025, 17:36Źródło komentarza: Ciężki sprzęt w Parku Przyjaźni. Drewniana konstrukcja już nad wodąAutor komentarza: MłodyTreść komentarza: Świat po wojnie - a Polska po 1989 roku została tak urządzona, żebyśmy byli niewolnikami w rękach przedsiębiorców, polityków i elit wykonujących tzw ,,wolne zawody" najczęściej z branży prawniczej i medycznej. Z niepokojem patrzę na to, że, oni mają takie olbrzymie pieniądze, powiązania z zagranicznym kapitałem, że obecnie obwarowują się u władzy w Polsce, aby nie dopuścić już nigdy do odbicia władzy z ich rąk, przez Prawicę albo Antysystemowców. Przyglądam się tej ,,elicie" już od czasów studiów i mogę śmiało napisać że od lat jest stały podział na burżujów (przedsiębiorcy, prawnicy, medycy, dyrektorzy, profesorowie akademiccy, nauczyciele), którzy w większości popierają PO, ewentualnie ich koalicjantów, oraz na ,,pospolity lud drugiej kategorii" (robotnicy, rzemieślnicy - ogólnie ludzie pracy fizycznej, rolnicy, bezrobotni, emeryci), którzy głosują na PiS, a od niedawna na Konfederacje.Data dodania komentarza: 21.04.2025, 17:19Źródło komentarza: Kto płaci na partie polityczne? Wykaz nazwisk z Kalisza
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama