„Mrówa” kontra Górnik. Porażka z wiceliderem

Nie było niespodzianki w pierwszym w tym roku meczu koszykarzy KKS Energa Drogbruk. Kaliszanie ulegli w hali przy Łódzkiej wiceliderowi grupy D drugiej ligi, Górnikowi Wałbrzych 58:77. Najlepszym graczem na parkiecie, mimo porażki zespołu, był skrzydłowy gospodarzy Artur Mrówczyński.

Mankamentem kaliszan, zresztą nie po raz pierwszy w tym sezonie, okazała się mizerna skuteczność rzutów z gry. Gospodarze oddali 61 prób, z czego tylko 19 przedziurawiło kosz, więc przy 31-procentowej celności o nawiązaniu walki z wiceliderem nie mogło być mowy.

Wszelkie braki podopieczni grającego trenera Łukasza Wojciechowskiego starali się nadrabiać ambitną postawą. W czwartej minucie drugiej kwarty złapali nawet kontakt z rywalem, odrabiając kilkupunktową stratę (22:23 po dwóch osobistych Wojciechowskiego), ale jeszcze przed przerwą wałbrzyszanie uciekli na 27:46. Z kolei w trzeciej odsłonie miejscowi sumiennie popracowali w defensywie, wskutek czego ich przeciwnicy przez blisko sześć minut nie potrafili wzbogacić swojego konta punktowego, a w sumie w tej kwarcie rzucili zaledwie osiem oczek. Niewiele więcej jednak padło łupem kaliszan, więc dystans dzielący obie ekipy wciąż był spory.

Spośród zawodników przebywających w piątek na kaliskim parkiecie wyróżnić trzeba Artura Mrówczyńskiego. „Mrówa” rozegrał zdecydowanie najlepszy w tym sezonie mecz. Zdobył 31 punktów, co stanowiło znakomitą większość dorobku jego drużyny. Z linii rzutów wolnych nie pomylił się ani razu, trafiając aż 10 prób. Bez wątpienia, mimo porażki swojego zespołu, w jego wykonaniu to były bardzo dobre zawody.

Beniaminek z miasta nad Prosną ma tylko dzień odpoczynku. W niedzielę czeka go bowiem kolejny bój. Tym razem ugości w hali OSRiR-u ekipę Obry Kościan. Początek tej rywalizacji o godzinie 17:00. Wstęp jest wolny.

***

KKS Energa Drogbruk Kalisz – Górnik Trans.eu Wałbrzych 58:77 (14:21, 13:25, 14:8, 17:23)
KKS:
Mrówczyński 31 (5x3), Kołodziej 10, Galewski 8 (2x3), Wojciechowski 7 (1x3), Kol 2 – Kowalski, Ostój, Pawlik, Przybylski.