Trzynasta porażka koszykarzy

Koszykarze KKS Energa Drogbruk nie sprostali w sobotę ekipie Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie i przegrali w hali przy Łódzkiej 70:85. To trzynasta porażka kaliszan w grupie D drugiej ligi.

Mecz już na początku ułożył się po myśli gości, którzy w mgnieniu oka zyskali kilkupunktową przewagę. Kolosalny wpływ na ich wygraną miały wydarzenia z końcówki drugiej kwarty, gdy po serii 13-0 odskoczyli kaliszanom na 41:24. Na początku czwartej odsłony prowadzili już 69:46, a ostatecznie zwyciężyli 85:70. Liderem przyjezdnych był doświadczony Sławomir Dźwilewski, który przez niespełna 25 minut, jakie przebywał na parkiecie, rzucił aż 32 punkty. Najlepszym graczem w kaliskich szeregach był natomiast Artur Mrówczyński, zdobywca 25 oczek.

***

KKS Energa Drogbruk Kalisz – Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie 70:85 (14:18, 12:23, 20:26, 24:18)
KKS:
Mrówczyński 25 (3x3), Wojciechowski 14 (2x3), Kol 13, Kołodziej 5 (1x3), Ostój – Bartkowski 6, Pawlik 3 (1x3), Galewski 2, Kowalski 2.