Liczą na rewanż. Z Gimbasketem przy Łódzkiej

Po blisko dwutygodniowej przerwie do drugoligowych zmagań wracają koszykarze KKS Energa Drogbruk Kalisz. W środowy wieczór podejmą oni ekipę Gimbasketu Wrocław.

Wrocławska młodzież, wsparta kilkoma doświadczonymi zawodnikami, spisuje się w tym sezonie całkiem przyzwoicie. Aktualnie okupuje szóste miejsce, a o jej ofensywnej sile stanowią przede wszystkim skrzydłowy Przemysław Gworek, jeden z czołowych punktujących w lidze (średnio 17,26 pkt/mecz) oraz środkowy Rafał Malitka (15,68 pkt/mecz, 9,4 zb/mecz). Kaliszanie skonfrontowali się z najbliższym rywalem w listopadzie. Wtedy, na parkiecie we Wrocławiu, zwyciężyli gospodarze 71:58, choć jeszcze pod koniec trzeciej kwarty to kaliski team był na prowadzeniu. Podopiecznych Łukasza Wojciechowskiego stać więc na udany rewanż, tym bardziej, że ekipa Gimbasketu w sześciu ostatnich potyczkach zanotowała zaledwie jedno zwycięstwo, więc jest w lekkim dołku. Wszystko jednak zweryfikuje parkiet, o czym przekonamy się w środowy wieczór. Mecz rozegrany zostanie w hali OSRiR-u przy ulicy Łódzkiej, a jego początek wyznaczono na godzinę 20:00. Wstęp jest wolny.