Strzelali z „jedenastek”. KKS bliski ogrania pierwszoligowca WIDEO

Dziesięć minut dzieliło piłkarzy KKS-u od ogrania pierwszoligowego MKS-u Kluczbork. Sparing rozegrany w czwartek na boisku przeciwnika zakończył się remisem 1:1. Oba gole padły po rzutach karnych, a „jedenastki” były w sumie trzy.

Jako pierwszy w tym meczu piłkę na „wapnie” ustawił Tomasz Chałas, ale przestrzelił. To się zemściło na gospodarzach, którzy w 34. minucie stracili bramkę. Prowadzenie kaliskiemu trzecioligowcowi dał Rafał Jankowski, który nie pomylił się egzekwując rzut karny podyktowany za faul właśnie na nim. Wynik korzystny dla kaliskiej ekipy utrzymywał się niemal do samego końca. Dokładnie aż do 80. minuty, gdy trzecią w tym spotkaniu „jedenastkę”, a drugą dla MKS-u, na gola zamienił Rafał Niziołek. W ten sposób kapitan pierwszoligowca ustalił rezultat na 1:1.

Dodajmy, że KKS kończył czwartkowy sparing w osłabieniu, po tym, jak w 73. minucie czerwoną kartkę zobaczył Michał Grzesiek. Kolejny sprawdzian czeka kaliszan 18 lutego. Zagrają wtedy w Nowych Skalmierzycach z miejscową Pogonią.

Michał Sobczak, fot. i wideo: Norbert Gałązka

***

MKS Kluczbork – KKS Kalisz 1:1 (0:1)
Bramki:
0:1 Rafał Jankowski 34. min (karny), 1:1 Rafał Niziołek 80. min (karny). Czerwona kartka: Michał Grzesiek (KKS, 73. min).
MKS: Wnuk (46. Kaczmarek) – Orłowicz (80. Nitkiewicz), Gierak (30. Ganowicz, 60. Brodziński), Żarskis (80. Gierak), Nitkiewicz (40. Kwaśniewski), Skoczylas (46. Kościelniak), Deja (60. Niziołek), Tunkiewicz (60. Bodziony), Kubiak (70. Skoczylas), Kojder (60. Kowalczyk), Chałas (55. Swędrowski).
KKS: Dorynek – Domagalski (60. zawodnik testowany), Czech (30. Grzesiek), Gawlik, Grabowski (46. testowany), Kostow (46. Ciesielski), Lis (30. Stojczew), zawodnik testowany, zawodnik testowany (46. Tomaszewski), zawodnik testowany (30. zawodnik testowany), Jankowski.