Klęska w Międzychodzie. Koszykarze z szesnastą porażką

Kolejnej porażki, już szesnastej w tym sezonie, doznali koszykarze KKS Energa Drogbruk Kalisz. W sobotę ulegli oni na wyjeździe Sokołowi Międzychód i to bardzo wyraźnie – 77:108.

Dla kaliszan był to ważny mecz w kontekście walki o utrzymanie, bo Sokół plasował się przed tą kolejkę tylko o dwie lokaty wyżej od nich. Pokonując go byłaby szansa, by zmniejszyć do niego dystans. Niestety na parkiecie w Międzychodzie goście zaprezentowali się znacznie poniżej swoich możliwości. W całym meczu ani razu nie wyszli na prowadzenie, a już po niespełna siedmiu minutach przegrywali 6:23. Prze znakomitą większość spotkania gospodarze utrzymywali kilkudziesięciopunktową przewagę. Na najwyższe prowadzenie wyszli pod koniec trzeciej kwarty, odskakując na 75:38. Ostatecznie wygrali różnicą 31 punktów (108:77).

W fazie zasadniczej podopieczni Łukasza Wojciechowskiego rozegrają jeszcze cztery mecze. Na razie zajmują dwunaste miejsce, a w ich zasięgu znajduje się jedynie będący tuż przed nimi MKS Otmuchów.

(mso)

***

Sokół Marbo Międzychód – KKS Energa Drogbruk Kalisz 108:77 (27:13, 26:12, 31:28, 24:24)
KKS:
Mrówczyński 25 (1x3), Kołodziej 18 (1x3), Kol 14, Galewski 7 (1x3), Wojciechowski – Pawlik 6, Kowalski 3 (1x3), Ostój 2, Bartkowski 1, Grochowina 1, Kaczmarek, Przybylski.