Jasny cel Calisii. Czas na rewanż z Proximą

Calisia pokonała w Arenie Proximę, ale żeby awansować do najlepszej czwórki pierwszej ligi musi ten wyczyn powtórzyć w rewanżu. Do Krakowa kaliszanki jadą z nadziejami na korzystne rozstrzygnięcie. - Nasz cel jest jasny, chcemy wygrać - przekonuje trener Daniel Przybylski.

Beniaminek z Kalisza skazywany był na pożarcie przez wicelidera. Jego notowania znacznie jednak podskoczyły po spotkaniu, które odbyło się w piątek w Arenie. Wygrana 3:2 sprawiła, że w obliczu rewanżu wskazanie faworyta tej rywalizacji już nie jest tak jednoznaczne. Podopieczne Daniela Przybylskiego nabrały pewności siebie i wierzą, że krakowską Proximę mogą ograć po raz drugi. - Nasz cel jest jasny, jedziemy do Krakowa po to, żeby wygrać. Jeżeli zagramy z takim charakterem i tak zespołowo, jak w pierwszym meczu, to wszystko jest możliwe - uważa szkoleniowiec MKS-u.

Kaliszanki potrzebują zwycięstwa, nieważne w ilu setach, aby cieszyć się z wejścia do najlepszej czwórki pierwszej ligi. W przypadku porażki 2:3 o awansie zadecyduje złoty set. Wygrana Proximy za trzy punkty (3:0 albo 3:1) premiować będzie ten właśnie zespół.

Początek piątkowego starcia w Krakowie o godzinie 18:30.