Gra „okręgówka”. Piłkarze ze Skarszewa ograli lidera

Dwie wiosenne kolejki mają już za sobą drużyny rywalizujące w kaliskiej klasie okręgowej. W ostatniej nie zabrakło niespodzianki. Za taką należy uznać wyczyn piłkarzy Victorii Skarszew, którzy pokonali lidera – LKS Gołuchów.

Podopieczni kaliskiego trenera Bartosza Sieronia są rewelacją zmagań w kaliskiej „okręgówce”. Zwłaszcza na własnym boisku spisują się znakomicie, tracąc punkty jak dotąd tylko w dwóch meczach. Wiosnę rozpoczęli remisem, ale przed tygodniem spisali się najlepiej, jak tylko mogli, ogrywając na oczach swoich kibiców lidera rozgrywek, LKS Gołuchów 3:1. Wszystkie gole w tym spotkaniu padły w drugiej połowie. Bohaterem meczu okazał się rezerwowy Patryk Jóźwiak, który na murawie pojawił się w 50. minucie. Kilka chwil później otworzył rezultat, a w 73. minucie podwyższył wynik na 2:0. Kontaktowy gol Michała Laluka niewiele zmienił, bo w doliczonym czasie gry wygraną miejscowych przypieczętował Tomasz Owczarek, nie myląc się z linii jedenastego metra.

W tabeli „okręgówki” Victoria jest na wysokim czwartym miejscu z bilansem 10 zwycięstw, 3 remisów i 4 porażek. Prowadzi niezmiennie ekipa z Gołuchowa, przed Odolanovią Odolanów i Stalą Pleszew. Z pozostałych ekip z powiatu kaliskiego szósta jest drużyna z Opatówka, jedenasta Olimpia Brzeziny, a czternasta Korona Pogoń Stawiszyn. Stawkę zamyka Szczyt Szczytniki. W niedzielę rozegrana zostanie 18. seria spotkań.