„Amberki” gromią w barażu o II ligę! Finał w Kaliszu!

Mistrz III ligi wielkopolskiej lepszy co najmniej o klasę od mistrza III ligi kujawsko-pomorskiej. Siatkarki VII LO SMS Amber przypieczętowały awans do turnieju finałowego o wejście do wyższej klasy rozgrywkowej, pokonując bez straty seta Spartakusa Lniano. Dzięki temu kaliski zespół będzie gospodarzem decydujących zmagań.

Batalie o awans do drugiej ligi kaliszanki zaczęły od mocnego uderzenia. Na parkiecie w Świeciu, gdzie swoje mecze rozgrywa MUKS Spartakus Lniano, błyskawicznie rozprawiły się z rywalkami. Pierwszego seta wygrały do 16, kolejne zaś do 13 i 14. Przewaga była miażdżąca! – Zagrały dwie drużyny, które są mistrzami swoich województw, więc tym bardziej cieszymy się, że udało się wygrać w takim stylu – podkreśla trener Daniel Przybylski. Mocnym ogniwem w jego zespole była Natalia Stec, która zgromadziła 14 punktów.

Stawką meczu nie był awans do turnieju finałowego, bo ten oba zespoły zapewniły sobie wcześniej (do rywalizacji w grupie półfinałowej nie przystąpiły wicemistrzynie z województw – pomorskiego i zachodniopomorskiego). Wynik był jednak istotny z innego powodu. Zwycięzca piątkowego spotkania będzie bowiem gospodarzem finału. A to oznacza, że jeden z czterech turniejów, które wyłonią nowych drugoligowców, odbędzie się w Kaliszu. O premiowane awansem miejsce „Amberki” powalczą przed własną publicznością w dniach 19-21 maja.