Dlaczego konto walutowe nie jest już potrzebne?
Jeszcze nie tak dawno konto walutowe było najdogodniejszą metodą płacenia za zakupy w zagranicznych sklepach. Można było wykonać z niego przelew na konto sklepu lub wyrobić sobie do niego kartę płatniczą, która również służyła do płatności przez Internet lub bezpośrednio w sklepach podczas pobytu w innym kraju. Teraz każdy, kto chce kupić coś w sklepie zarejestrowanym za granicą nie musi się martwić, że poniesie wysokie koszty związane z przelewem z konta złotówkowego ani nie musi przeglądać ofert banków w celu wyszukania najkorzystniejszej oferty konta walutowego i tym bardziej nie musi wyrabiać karty płatniczej. Nie jest też obciążony koniecznością szukania atrakcyjnych kursów wymiany walut. A wszystko za sprawą usługi kantoru internetowego, która umożliwia wymianę waluty i przekazanie środków na konto zagraniczne w ramach jednej operacji.
Rodzaj waluty nie ma większego znaczenia
W sklepach zagranicznych często można płacić w powszechnie stosowanych walutach takich jak euro i dolar amerykański. Funt brytyjski jest walutą, którą operują głównie państwa należące do Wielkiej Brytanii, ale zdarza się, że sklepy internetowe o międzynarodowym zasięgu również umożliwiają dokonanie płatności w tej walucie. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy istnieje konieczność uiszczenia zapłaty w rzadko używanej walucie. Kantor internetowy, w przeciwieństwie do banków, nie ogranicza możliwości przelewów zagranicznych do kilku walut. Chociaż nie są dostępne przelewy we wszystkich walutach świata, to jednak można je zrealizować w wielu z nich, zaczynając od lwa bułgarskiego, przez kunę chorwacką i dolar hongkoński, a kończąc na randzie południowoafrykańskim. Przelew zleca się bezproblemowo, wchodząc na stronę https://internetowykantor.pl/jak-to-dziala/przelewy-zagraniczne/
Przelew zagraniczny w kilku prostych krokach
Ustawa o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu wymaga, aby w przelewie podać swoje dane zgodne z dokumentem tożsamości: dowodem osobistym, paszportem lub kartą pobytu. Należy wpisać nazwę firmy, na której konto będzie wykonywany przelew, adres odbiorcy, numer rachunku w formacie IBAN, a jeśli mamy do czynienia z krajami takimi jak Australia, Kanada i Rosja, zamiast IBAN wpisujemy numer rachunku podstawowego, kod SWIFT i Branch Code.
Ile trzeba czekać na realizację przelewu?
Czas realizacji przelewu jest zależny od waluty. Na konto sklepu najszybciej trafiają przelewy w euro przesyłane w ramach SEPA, ponieważ system zapewnia takie same warunki przelewów dla wszystkich państw europejskich. Przelew jest księgowany w ciągu jednego dnia roboczego. Również przelewy w dolarach amerykańskich są realizowane nawet w jeden dzień.
Napisz komentarz
Komentarze