Jubileuszowy koncert pod hasłem „25 lat szkoła MUSIC STORE… NADAJE RYTM" ma być wielką galą w wykonaniu nauczycieli i uczniów, którzy związani byli ze szkołą na przestrzeni ponad dwóch minionych dekad. Izolda Huchla, która niewątpliwie jest twarzą Music Store, kieruje placówką od 15 lat. Głównym pomysłodawcą założenia szkoły gry na keyboardach był Krzysztof Skwarek, który zainicjował naukę gry na tym nieznanym wówczas instrumencie. Prowadzącym pierwsze zajęcia i organizującym całe przedsięwzięcie był Wojciech Huchla. W pierwszej siedzibie szkoły przy ulicy Polnej oprócz niego w roli nauczycieli pojawili się Sławomir Moch i Jarosław Kocoń. Ośrodek rozwijał się bardzo szybko, więc przeprowadzka do budynku przy Chłodnej była konieczna. Wówczas wprowadzono wiele dodatkowych zajęć. Kolejne etapy rozwoju także wiążą się ze zmianą siedziby - najpierw na tę przy Rynku Głównym, a w końcu na willę przy Przemysłowej. Zaczęło się zatem od keyboardów, a dziś Music Store uczy gry na fortepianie, akordeonie, gitarach: klasycznej, elektrycznej i basowej, perkusji, flecie, saksofonie i klarnecie. Odbywają się także zajęcia śpiewu solowego, zespołowego, zajęcia taneczne, rytmika dla maluchów oraz teoria muzyki.
„Czym różni się nauka w Music Store od realizowanej na przykład w Państwowej Szkole Muzycznej?” – pytamy Izoldę Huchlę. „Co prawda autorskie programy nauczycieli oparte są na programie PSM I stopnie, ale w każdym przedmiocie zmodernizowany jest repertuar, którego uczymy. Stawiamy duży nacisk na grę, na realizowanie dużej ilości repertuaru, nie tylko z muzyki klasycznej, ale także z każdego innego gatunku” – tłumaczy dyrektor szkoły, która sama prowadzi wiele zajęć. „W szkole państwowej kształci się muzyków, u nas - bardziej muzykujemy i bawimy się muzyką. Żeby jednak ten stan osiągnąć, trzeba cierpliwie poćwiczyć i przebrnąć przez liczne ćwiczenia. W naszej szkole nie ma egzaminów semestralnych, końcowych, są za to comiesięczne popisy, koncerty, wyjazdy na konkursy. Taka forma jest sprawdzeniem pracy ucznia, ale też i nauczyciela”.
W piątkowym jubileuszowym koncercie zaprezentują się byli i obecni uczniowie Music Store oraz nauczyciele. Gwiazdami wieczoru będą m.in.:
WALDEMAR BAJAK – z pochodzenia Polak, Rosjanin i Czech. Uczył się 7 lat w szkole Music Store u p. Sławomira Mocha w klasie keyboardu. Zdobywał główne nagrody i wyróżnienia na ogólnopolskich przeglądach muzycznych. W technikum budowy fortepianów przez 4 lata grał muzykę klasyczną, a w 2011 roku wrócił do muzyki rozrywkowej zakładając zespół Wowa z Charkowa, z którym występuje na prestiżowych festiwalach, w radiu i telewizji. Grupa ma na koncie ponad 400 koncertów w kraju i za granicą. W tym roku ukaże się pierwsza oficjalna płyta długogrająca.
ANNA PELISSIER - wokalistka, pedagog, logopeda. Nauczyciel śpiewu w szkole muzycznej Music Store. Przez lata związana z neo-soulową formacją BigBadaBum. Śpiewa, pisze teksty, komponuje. Najbliższa jej sercu jest muzyka jazzowa, soulowa, r’n'b i funky.
DAMIAN PYREK - muzyk, gitarzysta, kompozytor, nauczyciel. Uczył w szkole MUSIC STORE gry na gitarze elektrycznej. Koncertuje nie tylko w naszym mieście, ale i w całej Polsce.
MACIEK SAWIŃSKI - muzyk, kompozytor, twórca zespołów instrumentalnych w MUSIC STORE. Człowiek-orkiestra, gra na wszystkim - sprawdzić można podczas koncertu.
PIOTR KAFTANOWICZ - nauczyciel gry na gitarze basowej. Obecnie pracuje jako stroiciel, korektor i kształci młodzież w TBF. Postrzegany jako wspaniały basista.
PIOTR GIERNALCZYK - uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej im. Henryka Melcera w klasie skrzypiec. Absolwent Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Kaliszu ze specjalnością muzyka rozrywkowa (instrument - gitara). Działalność w zespołach rockowych, metalowych, także w projektach z pogranicza muzyki poetyckiej. Nauczyciel gitary w MUSIC STORE.
MATEUSZ BYZIA - nauczyciel gry na perkusji. Gra w orkiestrze instrumentów dętych. Zawodowo niezwiązany z muzyką, ale muzyka gra w jego duszy i sercu każdego dnia.
KATARZYNA MAJEWSKA-KRZYŻANIAK - specjalista emisji i rehabilitacji głosu, logopeda. W MUSIC STORE prowadziła zajęcia śpiewu. Obecnie wychowuje wspaniałe dwie córeczki i prowadzi kapelę ludową w Blizanowie.
SEBASTIAN MAJCHROWSKI - nauczyciel gry na pianinie. Koncertuje jako pianista solowy. Kocha muzykę i pragnie poświęcić jej swoją przyszłość.
BARTEK WASZAK - nauczyciel gry na gitarze. Absolwent Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego Uniwersytetu A. Mickiewicza w Kaliszu. Jest gitarzystą w zespole ABBA PATER, udziela się w życiu muzycznym miasta.
PIOTR KOWALSKI - ukończył studia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Kaliszu na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym. Jest organistą w jednej z kaliskich parafii. Zafascynowany brzmieniem gitary klasycznej uczy w MS gry na niej, chętnie dzieląc się z uczniami zdobytym doświadczeniem.
PATRYCJA KLIBER - śpiewa od dziecka. W wieku 11 lat zdobyła I miejsce w Konkursie Piosenki Dziecięcej organizowanym przez Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, po czym rozpoczęła naukę w szkole Music Store, aby rozwijać swoje muzyczne zainteresowania. Przez 2 lata uczęszczała na lekcje gry na keyboardzie i śpiewu. „Pamiętam niesamowity klimat szkoły, szczególnie kiedy jeszcze mieściła się w samym centrum miasta. Zajęcia były inspirujące, bardzo je lubiłam”. Dalej postanowiła pracować nad swoim głosem w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. Henryka Melcera, po czym jednocześnie z filologią angielską studiowała edukację artystyczną w zakresie sztuki muzycznej na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym UAM w Kaliszu. Jest laureatką: X Ogólnopolskiego Przeglądu Inscenizacji Dzieł W. Szekspira w Języku Angielskim w Lublinie i V Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni Żydowskiej w Kaliszu. Współtworzy wydarzenia artystyczne, festiwale poetyckie, koncerty muzyki chrześcijańskiej. Obecnie jest studentką bydgoskiej Akademii Muzycznej im Feliksa Nowowiejskiego w klasie śpiewu prof. Katarzyny Rymarczyk.
EDYTA KAŁMUCKA - nauczyciel pianina i rytmiki. Obecnie pracuje jako nauczyciel fortepianu w TBF w Kaliszu.
MARTA KRZYWDA - „Swoją przygodę z muzyką zaczęłam w wieku 7 lat. Śpiew, a potem gra na wiolonczeli. Przez ten czas wystąpiłam na wielu koncertach oraz byłam laureatką wielu konkursów. W wieku około 17 lat porzuciłam muzykę. Zdałam maturę, poszłam na studia i zaczęłam uprawiać sport. Obecnie nie muzykuję, za to jeżdżę na rowerze oraz biegam w klubie Supermaraton Kalisz. Przebiegłam już 10 pełnych maratonów (42km), kilkadziesiąt półmaratonów oraz niezliczoną ilość krótkodystansowych wyścigów. Największy sukces do tej pory to zwycięstwo w kategorii wiekowej w 2016r. w polsko-niemieckim Maratonie Świnoujście-Wolgast. Od kwietnia b.r. wznowiłam jednak emisję głosu…”.
OLAF BRESSA - to 19-latek z Kalisza, który sympatyzuje z muzyką reggae. Absolwent V Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego. Śpiewa, komponuje, pisze teksty. Na swoim koncie ma autorski mini album zatytułowany „Młody Lew”, którego premiera miała miejsce w 2015 roku. Jego poczynania można śledzić w internecie , a także w telewizji. Do tej porty o Olafie można było usłyszeć chociażby za sprawą programu Mam Talent, w którym doszedł aż do finału… mając 13 lat! Całkiem niedawno zakwalifikował się do Krajowych Eliminacji Konkursu Piosenki Eurowizji, gdzie zaśpiewał piosenkę „You Look Good”. Jest to propozycja napisana specjalnie dla Olafa przez Brytyjczyków tworzących studio Hit My Heart Song.
ALICJA SZKUDLAREK - „Chodziłam na zajęcia do Music Store w latach 2007-2013 na śpiew estradowy i gitarę. Ukończyłam Akademię Muzyczną w Łodzi na kierunku muzykoterapia oraz rozpoczęłam kolejne studia na kierunku oligofrenopedagogika. Obecnie pracuję jako muzykoterapeuta z osobami niepełnosprawnymi w stopniu umiarkowanym i znacznym w 4 placówkach w Łodzi. Prowadzę terapię wspomagając się psychologią, psychoterapią, technikami typowo muzykoterapeutycznymi, dołączając grę na wszelkich instrumentach i śpiew. Praca stała się moją pasją a szczególnie kontakt z ludźmi”.
LUDMIŁA REISING - „Ukończyłam szkołę muzyczną na flecie poprzecznym oraz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Pracuje jako nauczyciel rytmiki oraz gry na pianinie. Gram i śpiewam w wielu projektach muzycznych.
JACEK KONOPCZYŃSKI - jest absolwentem PSM II stopnia w Kaliszu w klasie klarnetu. Ukończył Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Obecnie jest doktorantem studiów humanistycznych w zakresie kulturoznawstwa na Akademii Ignatianum w Krakowie. Brał udział w wielu konkursach, kursach i warsztatach muzycznych. Jest pomysłodawcą i założycielem kwartetu saksofonowego Calisia Saxophone Quartet, który uświetniał wiele imprez m.in. w kaliskim teatrze podczas podsumowania finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w czasie obchodów Święta Miasta Kalisza czy w Poznaniu w ramach Poranków muzycznych. Współtworzył zespół Shalom zajmujący się poezją śpiewaną, z którym brał udział z sukcesami w wielu konkursach muzycznych zajmując m.in. I miejsce podczas Festiwalu „Baszta”. Współpracował z Agencją Promocji Kultury i był wykonawcą koncertów edukacyjnych na terenie województwa wielkopolskiego oraz łódzkiego. Przez okres dwóch lat był Prezesem zarządu Stowarzyszenia Orkiestry Dętej „Gród nad Prosną” w Kaliszu. Ponadto jest nauczycielem muzyki i gry na instrumentach, a jego uczniowie często osiągali sukcesy w konkursach muzycznych. Miał okazję współuczestniczyć w nagraniu płyty CD wraz z Filharmonią Kaliską i chórem Polifonia – Pasja wg św. Jana. Jest dyrygentem Gminnej Orkiestry w Koźminku. Gra także w zespole tańca ludowego Swojacy.
MAGDALENA GRUCHOCIAK - absolwentka Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Kaliszu. Muzyk i logopeda. Pasjonatka muzyki pod wszelką postacią. Uczy śpiewu, rytmiki, tworzy muzykę i ją wykonuje. Kocha dzieci i pracę z nimi. Sama często występuje jako wokalistka w zespołach muzycznych.
MAŁGORZATA PIECHOTA - nauczyciel skrzypiec w szkole MUSIC STORE w latach 2004-2010. Obecnie nauczyciel w NP im. M. Konopnickiej, nauczyciel rytmiki. Uwielbia pracę z dziećmi i jej się poświęca.
DAGMARA LIPA - uczennica śpiewu i gitary elektrycznej w szkole MUSIC STORE. Po latach znów wystąpi na scenie CKiS.
AGNIESZKA TOMASZEWSKA - w szkole MUSIC STORE uczyła się śpiewu i gry na pianinie u pani Hanny Moch. Uwielbia występować, ale niekoniecznie jako wokalistka. Po długiej przerwie znów na scenie.
MATRIX - ADAM ŁUKASZEWSKI, ADAM NOWAK, DOMINIK NIKLAS - okrojony skład zespołu, który w latach 2000-2009 robił furorę na wszystkich pokazach, koncertach i konkursach. Ich przebojem było wykonanie „O sole mio” oraz „Ja jestem macho”. Zawsze w ciemnych okularach, z poważną miną. Po dziesięciu latach znowu razem na scenie.
AMZA - MARTYNA I ANNA KLEŚTA - jako jedyny zespół teneczny wystąpił przed MIchałem Pirógiem w Warszawie podczas konkursu SPONTAN i zajął wyróżnienie. Rok później w Bydgoszczy zajął I miejsce podczas ogólnopolskiego prseglądu zespołów tańca współczesnego. Opiekunami i choreografami grupy były: Izolda Huchla, Izabela Chlewińska, Ola Ścibór, Ania Klimek i Klaudia Poziemska.
NO NAME i BABY - obecne „dzieci” pani Klaudii Poziemskiej - tancerki, instruktor tańca i choreograf.
OBECNI UCZNIOWIE MUSIC STORE: NATALIA BORA, MARCELINA OLEJNIK, MAJA MŁYNEK, MATEUSZ MACHAJ, ADAM JANICKI oraz dzieci uczęszczająca na zajęcia śpiewu.
Jubileuszowy koncert Music Store odbędzie się dziś, 9 czerwca, o godzinie 18.00 w CKiS. Wstęp jest bezpłatny, trzeba jednak pobrać wejściówkę w biurze szkoły przy ul. Przemysłowej.
R. Kuciński, zdj. Music Store
Napisz komentarz
Komentarze