Plażowe srebro siatkarek

Olga Nowakowska i Katarzyna Bojko z VII LO SMS Amber Kalisz zostały wicemistrzyniami Wielkopolski w plażowej piłce siatkowej szkół ponadgimnazjalnych. Finał wojewódzkiej Licealiady rozegrany został w piątek we Wrześni.

W zmaganiach uczestniczyło 16 duetów, które wcześniej z powodzeniem rywalizowały na szczeblu miasta i rejonu. W tym gronie znalazły się Olga Nowakowska i Katarzyna Bojko, uczennice VII LO SMS i zawodniczki MUKS Amber. Podopieczne Daniela Przybylskiego, które kilka dni wcześniej w finale rejonu zajęły drugie miejsce (przegrywając nieznacznie decydujący mecz z Patrycją Czerniejewską i Kają Skarewicz z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Kaliszu), w zmaganiach wojewódzkich spisały się rewelacyjnie. Dzięki trzem kolejnym zwycięstwom kaliszanki były pewne miejsca w czołowej czwórce rozgrywek. W półfinale zaś przedłużyły dobrą passę, odprawiając z kwitkiem team z Jarocina (w setach do 7 i 6). Na godne siebie przeciwniczki natrafiły dopiero w finale. W pojedynku o złoto zwyciężyły Paulina Jaroszewska i Adrianna Gąsiorek z ZSTiO Września (15:11, 15:13) i to one cieszyły się z tytułu mistrzowskiego. Kaliskim siatkarkom też jednak nie brakowało powodów do radości, bo wicemistrzostwo Wielkopolski jest ich ogromnym sukcesem. Trzecie miejsce zajęły zawodniczki UKS ZSMS Poznań - Julia Kucner i Marta Solarczyk.

Dodajmy, że w trzyletniej działalności VII LO SMS to już szósty medal tej szkoły w rozgrywkach Licealiady.