Siatkarze VII LO SMS na piątym miejscu w Polsce!

Sukcesem zakończył się udział siatkarzy VII LO SMS Kalisz w finale ogólnopolskiej Licealiady. Podopieczni Mariusza Pieczonki skutecznie stawili czoła faworytom imprezy i ostatecznie sklasyfikowani zostali na świetnej piątej lokacie.

W finałowych zmaganiach, które odbyły się w ten weekend w Ostródzie, uczestniczyło 13 zespołów – przedstawicieli poszczególnych województw. Wielkopolskę reprezentowali siatkarze VII LO SMS, którzy w kwietniu wygrali rywalizację na szczeblu wojewódzkim.

W fazie grupowej, w której punktowany był każdy wygrany set, podopieczni Mariusza Pieczonki pokonali ekipy z Olsztyna, Andrychowa i Nasielska, a w starciach z drużynami z Warszawy, Kędzierzyna i Augustowa urywali po jednym punkcie. W ten sposób zgromadzili ich na tyle dużo, że w swojej stawce zajęli trzecie miejsce, co dało im przepustkę do walki o miejsca 5.-8. W fazie pucharowej okazali się bezkonkurencyjni. Dzięki zwycięstwom z zespołami z Gorzowa i ponownie Andrychowa kaliszanie uplasowali się na piątym miejscu.

Mistrzami Polski zostali siatkarze I LO Kędzierzyn-Koźle (młodzieżowe zaplecze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle), którzy w finale pokonali LO 1994 Warszawa (KS Metro) 3:1. Wyróżnionym zawodnikom tradycyjnie wręczono pamiątkowe statuetki. Jedna z nich trafiła do kaliskiego zespołu. Najlepszym zawodnikiem w ekipie VII LO SMS został Kacper Kornacki.