Jako jednym z pierwszych inteligentną makietę osiedla i spacer po wirtualnym domu zaprezentowano dziennikarzom w Komoda Klub Residence. Osiedle Botaniczna House można poznać dzięki dwóm narzędziom. Pierwszym jest interaktywna makieta prezentowana na dużych ekranach dotykowych, gdzie zainteresowani mogą przejść się po osiedlu, zobaczyć je z lotu ptaka, obejrzeć przekrojowo każdy poszczególny dom zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz.
Interaktywna mapa pozwala zobaczyć najbliższe otoczenie domów jak i rozkład pomieszczeń.
Drugą aplikacją są spacery w wirtualnej rzeczywistości. Ich przewagą w stosunku do rozwiązań dostępnych na rynku jest to, że nie są statycznymi obrazami (sferami 360) ani filmami. - Zostały zbudowane jak gra komputerowa, co daje użytkownikowi możliwość pełnej interakcji z otoczeniem m.in. korzystanie z urządzeń znajdujących się na wyposażeniu domów, zmiana koloru ścian oraz zaglądnięcie w dowolny zakamarek w pełni zaaranżowanych pomieszczeń – przekazuje Adam Bral z wrocławskiej firmy Odyssey Crew.
Gogle przenoszą do wnętrz przykładowo urządzonych domów
Po założeniu specjalnych gogli, przenosimy się do środka jednego z osiedlowych domów. Obracając się dookoła własnej osi i naciskając odpowiedni przycisk na goglach, „chodzimy” po wirtualnym domu. Możemy naocznie sprawdzić wielkość każdego z pomieszczeń, zobaczyć jak do danego pokoju wpada światło słoneczne i wreszcie, co chyba najciekawsze, ocenić przykładową aranżację użytą w aplikacji, zainspirować się nią albo odrzucić jej pomysły.
Firma Antczak jest jedną z nielicznych z branży deweloperskiej w Polsce, która zdecydowała się na wykorzystanie tych narzędzi w prezentacji realizowanej inwestycji. - Robimy wszystko, żeby osoba kupująca dom, czuła się w nim jak najlepiej. Chcemy, żeby spełniał on wszystkie jego oczekiwania. Trafiliśmy na firmę, która opracowuje tego typu programy i bardzo nam to zaimponowało. Te narzędzia w bardzo dużym stopniu ułatwią każdej osobie aranżacje i ustawienie wnętrza budynku, a to niezwykle ważne. Zainwestowaliśmy w to tylko i wyłącznie pod tym kątem, żeby nasi przyszli klienci łatwiej podejmowali decyzje w już własnej realizacji domu – mówi Marek Antczak, prezes firmy budowlanej Antczak.
Botaniczna House to prawie 3 hektary przestrzeni, na których rozłożone zostanie 44 domów. Pierwszy etap budowy to 24 domy o powierzchni od 140 do 165 mkw. Projekt osiedla zakłada zabudowę szeregową, bliźniaczą oraz domów wolnostojących, a każdy z domów uzupełniony będzie o garaż z pojedynczym lub podwójnym miejscem postojowym. Planowane oddanie pierwszej partii domów nastąpi jeszcze pod koniec 2017 roku. W biurze sprzedaży przy ulicy H.Sawickiej 2b w Kaliszu wszyscy zainteresowani mogą odbyć wirtualny spacer po osiedlu.
Projekt architektoniczny osiedla przygotowała pracownia - Konopskiprojekt z Kalisza
AG, fot. autor, materiały firmy Antczak
Napisz komentarz
Komentarze