Kaliski dyskobol zapunktował w Suwałkach

W Suwałkach rozegrane zostały Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. Wystartował w nich kaliszanin Łukasz Jędrusiak, który rywalizował w konkursie dyskoboli.

20-letni zawodnik UKS 12 Kalisz od kilku lat należy do krajowej czołówki miotaczy w młodzieżowych kategoriach. W Suwałkach, gdzie o medale mistrzostw Polski walczyli lekkoatleci do lat 23, jako jedyny reprezentował nasze miasto. Mając na uwadze, że niedawno wrócił do regularnych startów po uporaniu się z kontuzją, spisał się bardzo dobrze.

W konkursie dyskoboli kaliszanin zajął siódme miejsce. Na tę lokatę wywindował go rzut z piątej kolejki na odległość 45,01 m. Za swoimi plecami pozostawił ośmiu rywali, w tym kilku bardziej doświadczonych. – Miejsce bardzo cieszy, wynik troszkę słabszy, ale warunki pogodowe były okropne – skomentował trener miotaczy UKS 12, Marcin Małecki. Za swój występ jego podopieczny zdobył dla swojego klubu 10 punktów do klasyfikacji punktowej MP U23.

Młodzieżowym mistrzem Polski w tej konkurencji został kadrowicz Bartłomiej Stój, który w najlepszej próbie posłał dysk na odległość 60,73 m. Srebro zdobył specjalizujący się w pchnięciu kulą Konrad Bukowiecki (58,42 m), a brąz Krystian Pawelczyk (54,56 m).