Cykl nauki dla niepełnosprawnych uczestników WTZ obejmował 16 godzin zajęć dydaktycznych, z czego 6 godzin poświęcono przyswajaniu wiedzy teoretycznej, a 10 godzin na zajęcia praktyczne. 14 osób doskonaliło swoje umiejętności w artystycznym dekorowaniu warzyw i owoców, pozostałe miały zajęcia z pielęgnacji zieleni. - Głównym celem kursu było opanowanie przez uczestników teoretycznych i praktycznych umiejętności niezbędnych do wykonywania zawodu ogrodnik o specjalności "Pielęgnacja terenów zieleni" i "Carving", czyli rzeźbienie w warzywach i owocach. Ta ostatnia dziedzina jest coraz bardziej popularna w gastronomii, dlatego też osoby, które zdobędą takie umiejętności mogą liczyć na pracę w tej branży – tłumaczy Andrzej Woźniak, kierownik ROSZM.
Kurs zwieńczyło uroczyste wręczenie zaświadczeń o jego ukończeniu i przyznanie certyfikatów w ramach projektu współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, podlegającego pod samorząd województwa wielkopolskiego.
Zajęcia z pielęgnacji terenów zieleni prowadziła instruktorka praktycznej nauki zawodu, Anna Ryczko z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie, z kolei carvingu uczyłykursantów Karolina Parysek i Zofia Lach. I to z ich rąk oraz specjalisty ds. szkoleń ROSZM Magdaleny Mazur niepełnosprawni otrzymali zaświadczenia o zdobyciu nowych umiejętności.
AW, CKiW OHP w Pleszewie
Napisz komentarz
Komentarze