Biskup na piątkę. Start rywalizował w Łodzi

Pływacy Klubu Sportowego Niepełnosprawnych Start w Kaliszu uczestniczyli w I Ogólnopolskim Mitingu Pływackim Osób Niepełnosprawnych, który odbył się w Łodzi. Podopieczni Macieja Siemianowskiego błysnęli wysoką formą. Najlepiej spośród nich spisał się etatowy kadrowicz Patryk Biskup, który wywalczył pięć medali.

Zmagania rozegrane zostały na pływalni Akademickiego Centrum Sportowo-Dydaktycznego „Zatoka Sportu” w Łodzi, gdzie od niespełna dwóch miesięcy korzystać można z 50-metrowego basenu. Do rywalizacji przystąpiło 140 zawodników z 25 klubów z całej Polski. Wśród nich nie zabrakło przedstawicieli KSN Start Kalisz. – Podczas trzydniowych zmagań zobaczyć można było większość paraolimpijczyków, którzy już w najbliższych dniach reprezentować będą nasz kraj na Mistrzostwach Świata w Meksyku oraz Mistrzostwach Świata Juniorów w portugalskim Vila Real de Santo Antonio – informuje trener Maciej Siemianowski.

Jego podopieczni uzyskali wartościowe rezultaty i kilkukrotnie meldowali się na czołowych lokatach. Najlepiej z kaliskiej ekipy zaprezentował się Patryk Biskup, który dwukrotnie stawał na najwyższym stopniu podium na dystansach 50 i 100 m stylem grzbietowym. Ponadto był drugi na 200 m stylem dowolnym oraz trzeci na 50 i 100 m stylem klasycznym. W sumie zdobył więc pięć krążków. W klasyfikacji na najlepszego zawodnika mitingu zajął doskonałe drugie miejsce.

– Po raz pierwszy od kilku lat udało się nam wystawić sztafetę 4x50 m stylem zmiennym kobiet w składzie Maja Karpisiewicz, Julia Domagała, Alicja Piec i Kinga Wychorska. Nasze dziewczęta pokonały ten dystans w czasie 4:47.40 i sklasyfikowane zostały na drugim miejscu. Warto jednak zaznaczyć, że nasze dziewczęta należały do najmłodszych uczestniczek zawodów – podkreśla trener Siemianowski.

Dobre recenzje za swój występ zebrał również Szymon Łachowski, który w grupie startowej S6 w większości startów poprawił swoje rekordy życiowe, plasując się na czołowych pozycjach.

– Udział w rywalizacji możliwy był dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Sportu za pośrednictwem Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „Start”, Urzędu Miasta Kalisza oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaliszu. Zawodnicy dziękują również dyrekcji Ośrodka Sportu Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu – zakończył Maciej Siemianowski.

50 m stylem grzbietowym        1:32.58

Sztafeta 4x50 stylem zmiennym (Maja Karpisiewicz, Julia Domagała, Alicja Piec, Kinga Wychorska)    4:47.40     II miejsce