Głównym celem programu „Bezpieczna Kobieta” jest nie tylko zdobycie umiejętności praktycznych obrony przed napastnikiem, ale też podniesienie świadomości prawnej, zdobycie praktycznej wiedzy z dziedziny prawa, psychologii oraz pierwszej pomocy. Te wszystkie elementy mają dać kobietom poczucie bezpieczeństwa oraz nauczyć, jak postępować w sytuacjach zagrożenia, bądź też w przypadku kiedy staną się pokrzywdzonymi w wyniku przestępstwa lub poszkodowanymi w przypadku innych zdarzeń.
Wszystkie zajęcia teoretyczne i praktyczne będą odbywać się pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Wykłady oraz ćwiczenia zaplanowano na godziny popołudniowe, a cykl potrwa do 19 kwietnia br. Zwieńczeniem kursu będzie wręczenie uczestniczkom certyfikatów świadczących o odbytym szkoleniu. W tym roku do udziału w szkoleniu zgłosiło się blisko 100 pań.
Kolejną edycję tej popularnej wśród kobiet akcji zainaugurowano w poniedziałek, 5 marca w PWSZ w Kaliszu. Szkolenie „Bezpieczna kobieta” organizują od lat: Komenda Miejska Policji w Kaliszu, Centralny Ośrodek Szkolenia Służby Więziennej, NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu.
MIK, fot. org.
Napisz komentarz
Komentarze