Reklama
poniedziałek, 21 kwietnia 2025 13:43
Reklama
Reklama
Reklama

Beton architektoniczny - trwały i estetyczny

Słowo beton kojarzy się zawsze z czymś nadzwyczaj trwałym, stabilnym i wytrzymałym. Ten materiał przez setki lat jest używany do budownictwa, a nawet utożsamia się z remontem i budownictwem. Beton w tradycyjnym rozumieniu, jest materiałem, który stanowi podstawę budowy. Zapewnia stabilność i wytrzymałość konstrukcji, ale przez brak estetycznych właściwości jest pokrywany innymi materiałami, takimi jak farba, tapety, panele, etc, które nadają pomieszczeniu odpowiedni wygląd.
Beton architektoniczny - trwały i estetyczny

Wszystko się zmienia i beton, jak nieodłączna część budownictwa również się dostosowuje. Z betonu można ułożyć dowolne kształty nie tracąc na trwałości materiału, dlatego on nigdy nie tracił swojej aktualności. Beton w stanie surowym jest płynną mieszanką takich składników jak spoiwa, którym jest cement, i wypełniacza, którego funkcję pełni różnego rodzaju kruszywo.

Aktualnie oprócz dobrze znanego betonu konstrukcyjnego często jest używane określenie betonu architektonicznego. Jest to beton, który oprócz funkcji technicznych także pełni funkcję estetyczne. Słysząc słowo beton myślimy o blokach, biurowcach i ogromnych konstrukcjach, ale czy można użyć go w naszym życiu codziennym. W trakcie remontu i wyposażenia wnętrz szukamy dla swojego domu najlepszych materiałów, które będą łączyły w sobie funkcję techniczne takie jak wytrzymałość i stabilność z estetyką, i co niemniej ważne w użytku codziennym, łatwość eksploatacji. Właśnie takim materiałem jest beton architektoniczny. Spoiwem w betonie architektonicznym jest mikrocement, który jest znacznie drobniejszy od zwykłego cementu, co zapewnia idealnie gładką powierzchnię betonu. Beton tego typu może być używany zamiast farby czy kafelek na ścianach, suficie i podłodze. Nowym i nadzwyczaj interesującym rozwiązaniem w nowoczesnych kuchniach wykonywanych w stylu industrialnym, rustykalnym czy skandynawskim jest wykonanie blatu kuchennego czy łazienkowego, a nawet umywalek z betonu architektonicznego. Blat wykonany w tej technologii jest o wiele tańszy od odpowiedników jakościowych jak blaty z konglomeratu kwarcowego czy kamienia naturalnego. Od większych konstrukcji domowych jak blat stołu czy ławy, do akcesoriów wykończenia wnętrz takich jak doniczki, świeczniki i inne drobne elementy.

Jeśli uważasz, że szary beton jest zbyt nudny dla Twojego wnętrza, to warto wiedzieć, że do betonu architektonicznego można dobrać również i kolory. Podstawowa wersja betonu jest dostępna w kolorze naturalnym szarym oraz kremowym białym.

materiał partnera


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 23°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama