Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Europa przy Wielkopolskim Stole Wielkanocnym z Lokalnymi Grupami Działania ZDJĘCIA

26 Lokalnych Grup Działania z Wielkopolski spotkało się 27 marca w Parlamencie Europejskim w Brukseli. Na zaproszenie posła do PE Andrzeja Grzyba i wicemarszałka województwa wielkopolskiego Krzysztofa Grabowskiego wzięły udział w wydarzeniu pod hasłem „Europa przy Wielkopolskim Stole Wielkanocnym”.
Europa przy Wielkopolskim Stole Wielkanocnym z Lokalnymi Grupami Działania ZDJĘCIA

W ramach całodniowego programu zorganizowano konferencję ekspercką z udziałem przedstawicieli instytucji UE, Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz przybyłych LGD. Miała na celu zebranie i przekazanie doświadczeń wielkopolskich LGD korzystających z dotychczasowych budżetów UE oraz przedstawienie ich wniosków na przyszłość. Podczas konferencji wicemarszałek Grabowski przedstawił wielkopolskie doświadczenia w zakresie funkcjonowania LGD z ostatnich 10 lat podkreślając, że działają one na terenie 90% gmin w województwie. Wymienił takie sukcesy wdrażania instrumentu RLKS w województwie, jak dystrybucja środków zgodnie z lokalnymi potrzebami, czy włączenie społeczności w proces decydowania o kierunkach rozwoju obszarów, na których mieszkają i pracują.

LGD miały również okazję dyskusji z przedstawicielami Komisji Europejskie oraz Parlamentu Europejskiego, którzy przedstawili m.in. zarys sytuacji odnośnie rozpoczynających się prac nad programowaniem budżetu UE po 2020. - Obecnie UE staje u progu planowania kolejnej perspektywy finansowej, budżetu UE na lata po 2020. Budżetu trudnego bo m.in. bez Wielkiej Bretanii w związku z Brexitem i nowymi zadaniami. Stąd konkurencja o każde Euro w przyszłości dramatycznie rośnie. Już pod koniec maja KE przedstawi projekty rozporządzeń, które będą punktem wyjściowym do europejskich negocjacji przyszłego budżetu. I choć te negocjacje potrwają jeszcze długo, to dobry czas by Wielkopolskie LGD odwiedziły Brukselę by przedstawić swoje doświadczenia, zaproponować wnioski na przyszłość – powiedział Andrzej Grzyb, poseł do Parlamentu Europejskiego.

Wieczorem w największej przestrzeni wystawowej PE, na stoiskach przygotowanych przez LGD, prezentowano ich dorobek i potencjał w postaci materiałów informacyjnych, video-prezentacji, wytwarzanych produktów, warsztatów rękodzieła. Można było również skosztować lokalnych specjałów - tematem przewodnim prezentowanej oferty były Wielkopolskie tradycje Wielkanocne. - Wielkopolskie Lokalne Grupy Działania zaprezentowały nasze wielkopolskie tradycje, ale także swój dorobek i potencjał naszego regionu. Była to jednocześnie promocja kultury oraz dziedzictwa kulinarnego i społecznego Wielkopolski – powiedział Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego.

Inaugurację wieczoru wzbogaciły występy folklorystyczne młodzieżowego Szkolnego Zespół z Bukówca Górnego prezentujące m.in. ciągle żywe w regionie tradycje około Wielkanocne jak „lotanie z klekotami” czy „ nowe lotko” oraz występy Kramskiej Kapeli Podwórkowej. Występy wraz z prezentowaną oferta wielkopolskich LGD były doskonałą promocją kultury Wielkopolski i okazją przybliżeniem regionu licznie przybyłym gościom z wielu krajów UE i z poza kontynentu.

 

Do Brukseli przybyło 26 LGD:

- Długosz Królewski;

- Dolina Noteci;

- Dolina Wełny;

- Gościnna Wielkopolska;

- KOLD;

- Kraina Lasów i Jezior;

- Kraina Trzech Rzek;

- Krajna nad Notecią;

- Krajna złotowska;

- Lider Zielonej Wielkopolski;

- LGD7 - Kraina Nocy i Dni;

- LGD Trakt Piastów;

- LGD Źródło;

- Okno Południowej Wielkopolski;

- Ostrzeszowska Lokalna Grupa Działania;

- Puszcza Notecka;

- „Solidarni w Partnerstwie”;

- Solna Dolina;

- Stowarzyszenie LGD „Między ludźmi i jeziorami”

- Stowarzyszenie „Wielkopolska wschodnia”

- Stowarzyszenie „Wspólnie dla Przyszłości”;

- Turkowska Unia Rozwoju;

- Unia Nadwarciańska;

- Wielkopolska z wyobraźnią;

- Wrota Wielkopolski;

- Z Nami Warto

Opr. MIK, fot. Szymon Wdowczyk


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 21°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 16 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Pożyczka pod zastaw nieruchomości na 10 lat Pożyczka pod zastaw nieruchomości na 10 lat Koniec z brakiem pieniędzy! Nasza pożyczka hipoteczna dla firm i rolników to innowacyjne rozwiązanie, które gwarantuje sukces każdemu przedsiębiorcy. Oszczędzisz wiele energii, czasu i osiągniesz, to o czym wszyscy marzą – realizację potrzeb Twojej firmy i niezależność finansową. Wystarczy, że rozpoczniesz z nami współpracę. Już dzisiaj dołącz do firm i gospodarstw rolnych, które zrealizowały swoje marzenia. Sprawdź teraz! Czynniki wyróżniające naszą ofertę: 1. zabezpieczenie tylko na hipotece (wpis w dziale IV księgi wieczystej, tak jak w banku) 2. najniższy koszt umowy od 28% rocznie 3. najszybszy czas realizacji i wypłaty 4. pomoc w przygotowaniu dokumentów na każdym etapie współpracy 5. elastyczność oferty w zakresie warunków spłaty 6. jasne warunki umowy bez „gwiazdek i drobnego druku” 7. żadnych ukrytych kosztów 8. szeroki przedział kwotowy ( od 50.000 zł do 2.000.000 zł) Dodatkowe korzyści dla Państwa wynikające z podjętej współpracy: 1. Specjalizujemy się w procesach restrukturyzacji i oddłużaniu nieruchomości 2. Na życzenie klienta dokonujemy szybkiego zakupu nieruchomości 3. Na życzenie klienta pokryjemy koszt umowy notarialnej 4. Nie weryfikujemy Państwa baz w BIK, BIG, KRD, ERIF i innych 5. Akceptujemy/spłacamy zajęcia komornicze, hipoteki i prywatne zobowiązania 6. Wszyscy nasi klienci otrzymują bezpłatne konsultacje i pomoc prawną 7. Każdego klienta traktujemy indywidualnie i z należytą starannością Nasze pożyczki hipoteczne oferujemy pod następujące zabezpieczenia: Grunty rolne, grunty komercyjne, działki deweloperskie, działki budowlane, lokale mieszkalne, domy mieszkalne, kamienice mieszkalne, biurowce, obiekty magazynowe, obiekty sportowe, obiekty uzdrowiskowe, hotele, motele, pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe, zakłady usługowe oraz zakłady produkcyjne, pojazdy użytkowe i rolnicze posiadające dowód rejestracyjny. Kontakt: Tel. 577-873-616, email: [email protected] Więcej informacji na stronie: https://podhipoteke24.pl/