Reklama
poniedziałek, 21 kwietnia 2025 19:03
Reklama
Reklama
Reklama

Stacje napraw rowerów. Ostrowianie sami będą naprawiać swoje jednoślady

Ostrowianie sami będą naprawiać rowery. Pięć stacji wyposażonych m.in. w klucze, wkrętaki, imbusy i pompkę z adapterem do wszystkich rodzajów zaworów rowerowych w czerwcu pojawi się w mieście. Miejski Zarząd Dróg rozstrzygnął przetarg na dostawę i montaż samoobsługowych punktów napraw jednośladów.
Stacje napraw rowerów. Ostrowianie sami będą naprawiać swoje jednoślady

Stacje napraw rowerów posłużą rowerzystom, którzy nie posiadają własnych narzędzi, a którym podczas jazdy przytrafi się awaria pojazdu. - O powstaniu takich punktów rozmawialiśmy już od jakiegoś czasu, również z członkami stowarzyszenia „Rowerowy Ostrów”. W tym roku realizujemy projekt dotyczący unowocześnienia transportu miejskiego wraz z innymi działaniami niskoemisyjnymi, na który miasto pozyskało ponad 30 milionów złotych. Jego częścią jest budowa ścieżek rowerowych wraz z infrastrukturą. Namawiamy mieszkańców do przesiadania się z samochodów na rowery mając na uwadze efekt ekologiczny takiej zmiany. By namawiać skuteczniej, budujemy ścieżki rowerowe, wprowadziliśmy system roweru miejskiego, a teraz chcemy zadbać o to, by rowerzyści mogli na terenie miasta dokonać drobnych napraw swoich pojazdów – wyjaśnia Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. 

Do ogłoszonego przez MZD przetargu wpłynęła jedna oferta. Wykonawcą tej inwestycji będzie firma Ibombo z Leszna, a koszt dostawy i montażu stacji wyniesie blisko 36 tys. zł. Wybranych zostało pięć lokalizacji: ul. Paderewskiego, Plac 23 Stycznia, ul. Głogowska – Park Kilińskiego, al. Solidarności oraz Centrum Przesiadkowe. Cztery pierwsze zamontowane zostaną już w czerwcu. Ostatnia, po wykonaniu prac budowlanych przy Centrum Przesiadkowym.

Konstrukcja stacji umożliwia umieszczenie roweru na wspornikach, a także ruch pedałami przy dokonywaniu przeglądów czy napraw. Narzędzia będą w niej chronione przed warunkami atmosferycznymi czy kradzieżą dzięki drzwiczkom na solidnych zawiasach. System ich otwierania będzie wykorzystywał monetę – jak przy wózkach sklepowych. - Poza sporą ilością kluczy, wkrętaków, imbusów stacja wyposażona będzie w ręczną pompkę powietrza z adapterem na wszystkie zawory rowerowe. QR CODE znajdujący się na froncie stacji umożliwi skorzystanie z publikacji internetowych zawierających instrukcje napraw usterek rowerowych – dodaje Marcin Wieruchowski, dyrektor MZD.

AW, Artur Kołaciński, Biuro Prasowe UM w Ostrowie Wielkopolskim, foto: www.ibombo.com/


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 22°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 2 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: mTreść komentarza: Droga z ograniczeniem dnc do 3,5 tony. Śmiech na sali. To nie po to, by nie było korków, ale by był dojazd do wzgórz. I to dwupasmowy.Data dodania komentarza: 21.04.2025, 18:18Źródło komentarza: „Zabudowa usługowa na osiedlu”. Tak rozbudowuje się ten terenAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: Każda wpłata przekraczająca kwotę minimalnego wynagrodzenia za pracę-czyli 4666 zł.-musi znaleźć się w rejestrze wpłat komitetu. Na rzecz komitetu wyborczego Trzaskowskiego dokonano 221 wpłat (stan z 18 kwietnia), a na komitet wyborczy Nawrockiego 356 wpłat (stan z 04 kwietnia). Ze stron internetowych obu komitetów wyborczych wynika iż poparcie wśród przedsiębiorców mają obaj kandydaci i zarzut że tylko jednego kandydata wspierają przedsiębiorcy w określonym celu jest chybiony. Warto przy okazji także zobaczyć całą plejadę przedsiębiorców wspierających komitet wyborczy Dudy w 2020r.Data dodania komentarza: 21.04.2025, 17:40Źródło komentarza: Kto płaci na partie polityczne? Wykaz nazwisk z KaliszaAutor komentarza: Czytelnik.Treść komentarza: Zamiast tego drewnianego podestu można by było wykonać chociaż drewnianą kładkę na rzece Swędrni przy wiadukcie Szlaku Bursztynowego gdzie przerywa ścieżkę rowerową i trzeba nadrabiać kilometry jadąc do ulicy Sportowej gdzie można się przeprawić przez tamtejszy most i cofać się z powrotem do Szlaku Bursztynowego. Ciekawe jak to ma zrobić osoba niepełnosprawna na wózku inwalidzkim wydłużając bardzo swoją trasę.Data dodania komentarza: 21.04.2025, 17:36Źródło komentarza: Ciężki sprzęt w Parku Przyjaźni. Drewniana konstrukcja już nad wodąAutor komentarza: MłodyTreść komentarza: Świat po wojnie - a Polska po 1989 roku została tak urządzona, żebyśmy byli niewolnikami w rękach przedsiębiorców, polityków i elit wykonujących tzw ,,wolne zawody" najczęściej z branży prawniczej i medycznej. Z niepokojem patrzę na to, że, oni mają takie olbrzymie pieniądze, powiązania z zagranicznym kapitałem, że obecnie obwarowują się u władzy w Polsce, aby nie dopuścić już nigdy do odbicia władzy z ich rąk, przez Prawicę albo Antysystemowców. Przyglądam się tej ,,elicie" już od czasów studiów i mogę śmiało napisać że od lat jest stały podział na burżujów (przedsiębiorcy, prawnicy, medycy, dyrektorzy, profesorowie akademiccy, nauczyciele), którzy w większości popierają PO, ewentualnie ich koalicjantów, oraz na ,,pospolity lud drugiej kategorii" (robotnicy, rzemieślnicy - ogólnie ludzie pracy fizycznej, rolnicy, bezrobotni, emeryci), którzy głosują na PiS, a od niedawna na Konfederacje.Data dodania komentarza: 21.04.2025, 17:19Źródło komentarza: Kto płaci na partie polityczne? Wykaz nazwisk z Kalisza
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama