Reklama
poniedziałek, 21 kwietnia 2025 20:23
Reklama dotacje unijne dla firm
Reklama
Reklama

Ogólnopolskie obchody odzyskania niepodległości w Pleszewie PLAN IMPREZY

Wystawa sprzętu wojskowego będzie jednym z punktów obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i 100. rocznicy Powstania Wielkopolskiego, które odbędą się w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie. Znany jest już program ogólnopolskich uroczystości, nad którymi patronat objął Prezydent RP Andrzej Duda.
Ogólnopolskie obchody odzyskania niepodległości w Pleszewie PLAN IMPREZY

Początek uroczystości zaplanowano na wtorek, 5 czerwca. Rozpoczną się o godz. 9.00 mszą świętą  w kościele parafialnym pw. Św. Zbawiciela w Pleszewie, którą  odprawi biskup kaliski Stanisław Napierała. Na  godz. 10.00 zaplanowano złożenie kwiatów i zniczy pod tablicą św. Jana Pawła II znajdującą się w bezpośrednim sąsiedztwie kościoła. Potem nastąpi  przemarsz do CKiW. - Przemarsz odbędzie się w asyście orkiestry wojskowej, wojskowej kompanii honorowej i pocztów sztandarowych do CKiW w Pleszewie. Od godziny 10.45 do 12.00  będą trwały uroczystości w ramach ceremoniału wojskowego na placu apelowym, gdzie nastąpi powitanie zaproszonych gości i otwarcie zawodów sportowo-obronnych. Odbędzie się również  apel pamięci, salwa honorowa i przemarsz kompanii honorowej - wylicza Krystian Piasecki, dyrektor CKiW.

Z kolei o  godzinie 12.00 rozpocznie się sesja naukowa pt. "Młodzież w walce o odzyskanie niepodległości i jej udział w Powstaniu Wielkopolskim". - Podczas konferencji przewidywane są trzy wystąpienia na następujące tematy: „Wpływ Powstania Wielkopolskiego na odzyskanie niepodległości i udział w nim młodego pokolenia” - wygłosi je poseł na Sejm i zarazem przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Tomasz Ławniczak. Drugi temat to „Paweł Cyms i Franciszek Perl – życiorysy w służbie niepodległej”, który omówi komendant główny Ochotniczych Hufców Pracy Bogdan Ścibut. Z kolei o „Patriotycznym wychowaniu młodzieży  w funkcjonowaniu Ochotniczych Hufców Pracy" opowie prof. zw. dr hab. Zenon Jasiński z Uniwersytetu Opolskiego- dodaje dyrektor.

Oprócz tego  w dniach 5 czerwca od godz. 15.30  oraz 6  i 7 czerwca odbędą się finały konkursu wiedzy  historycznej „O Niepodległość  Rzeczypospolitej” i  zawody sportowo-obronne na strzelnicy Bractwa Kurkowego i  poligonie „Karczemka”. W uroczystościach weźmie również udział Orkiestra Reprezentacyjna  Sił Powietrznych oraz 16 Jarociński Batalion Remontu Lotnisk. 

Oficjalne  zakończenie obchodów odbędzie się na placu apelowym Centrum OHP w Pleszewie w dniu 7 czerwca i zostanie połączone z podsumowaniem spartakiady sportowej oraz konkursem wiedzy. Wtedy też odbędzie się wręczenie nagród i pucharów.

AW, CKiW OHP w Pleszewie 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 18°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 17 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: mTreść komentarza: Droga z ograniczeniem dnc do 3,5 tony. Śmiech na sali. To nie po to, by nie było korków, ale by był dojazd do wzgórz. I to dwupasmowy.Data dodania komentarza: 21.04.2025, 18:18Źródło komentarza: „Zabudowa usługowa na osiedlu”. Tak rozbudowuje się ten terenAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: Każda wpłata przekraczająca kwotę minimalnego wynagrodzenia za pracę-czyli 4666 zł.-musi znaleźć się w rejestrze wpłat komitetu. Na rzecz komitetu wyborczego Trzaskowskiego dokonano 221 wpłat (stan z 18 kwietnia), a na komitet wyborczy Nawrockiego 356 wpłat (stan z 04 kwietnia). Ze stron internetowych obu komitetów wyborczych wynika iż poparcie wśród przedsiębiorców mają obaj kandydaci i zarzut że tylko jednego kandydata wspierają przedsiębiorcy w określonym celu jest chybiony. Warto przy okazji także zobaczyć całą plejadę przedsiębiorców wspierających komitet wyborczy Dudy w 2020r.Data dodania komentarza: 21.04.2025, 17:40Źródło komentarza: Kto płaci na partie polityczne? Wykaz nazwisk z KaliszaAutor komentarza: Czytelnik.Treść komentarza: Zamiast tego drewnianego podestu można by było wykonać chociaż drewnianą kładkę na rzece Swędrni przy wiadukcie Szlaku Bursztynowego gdzie przerywa ścieżkę rowerową i trzeba nadrabiać kilometry jadąc do ulicy Sportowej gdzie można się przeprawić przez tamtejszy most i cofać się z powrotem do Szlaku Bursztynowego. Ciekawe jak to ma zrobić osoba niepełnosprawna na wózku inwalidzkim wydłużając bardzo swoją trasę.Data dodania komentarza: 21.04.2025, 17:36Źródło komentarza: Ciężki sprzęt w Parku Przyjaźni. Drewniana konstrukcja już nad wodąAutor komentarza: MłodyTreść komentarza: Świat po wojnie - a Polska po 1989 roku została tak urządzona, żebyśmy byli niewolnikami w rękach przedsiębiorców, polityków i elit wykonujących tzw ,,wolne zawody" najczęściej z branży prawniczej i medycznej. Z niepokojem patrzę na to, że, oni mają takie olbrzymie pieniądze, powiązania z zagranicznym kapitałem, że obecnie obwarowują się u władzy w Polsce, aby nie dopuścić już nigdy do odbicia władzy z ich rąk, przez Prawicę albo Antysystemowców. Przyglądam się tej ,,elicie" już od czasów studiów i mogę śmiało napisać że od lat jest stały podział na burżujów (przedsiębiorcy, prawnicy, medycy, dyrektorzy, profesorowie akademiccy, nauczyciele), którzy w większości popierają PO, ewentualnie ich koalicjantów, oraz na ,,pospolity lud drugiej kategorii" (robotnicy, rzemieślnicy - ogólnie ludzie pracy fizycznej, rolnicy, bezrobotni, emeryci), którzy głosują na PiS, a od niedawna na Konfederacje.Data dodania komentarza: 21.04.2025, 17:19Źródło komentarza: Kto płaci na partie polityczne? Wykaz nazwisk z Kalisza
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama