W mieście powstało 8 stacji. Zostały zlokalizowane na Rynku, przy hali sportowej, dworcu PKS, ale też na osiedlach. Dzięki temu Krotowerem można jeździć po całym mieście i nie martwić się, gdzie go zostawić. Chociaż i na to jest sposób. – Wszystkie rowery mają nadajnik GPS, dlatego rower można pozostawić poza strefą ROOVEE Park. Wtedy konieczna jest dodatkowa opłata – informuje firma ROOVEE, która opracowała system.
A za pozostawienie przy stacji sumienny rowerzysta otrzymuje bonus. Oczywiście w postaci zwrotu na konto w aplikacji, która pozwala na korzystanie z Krotoweru. Rower w Krotoszynie funkcjonuje od początku maja. – Od początku miesiąca rowery były wypożyczone 1100 razy. W systemie zarejestrowało się 300 użytkowników – informuje Przemysław Spytek z firmy ROOVEE.
Krotower to drugie podejście do miejskiego jednośladu. W ubiegłym roku w Krotoszynie próbowano wprowadzić dość oryginalną jego wersję. Mieszkańcy oddawali swoje stare pojazdy, te były modernizowane i udostępniane. Jednak nie były monitorowane i sporo retro rowerów nie wróciło.
AW, zdjęcia ROOVEE
Napisz komentarz
Komentarze