Młodzież w natarciu. MMA Tornado z medalami w Poznaniu ZDJĘCIA

Siedem medali wywalczyli młodzi reprezentanci MMA Tornado Kalisz w ogólnopolskim turnieju brazylijskiego jiu jitsu „Open Gi 2018”, który w sobotę odbył się w Poznaniu. Dla części podopiecznych Marcina Małeckiego był to debiut w imprezie tej rangi.

Znakomicie w walkach bez kimon spisały się najmłodsze reprezentantki MMA Tornado. W kategorii dziewczynek 7-9 lat do 39 kg pierwsze miejsce zajęła Małgorzata Lisok (SP 17), drugie zaś Daria Grodzińska (SP 7). W gronie młodziczek (10-12 lat) srebrne krążki zdobyły Hanna Małecka (SP 18, kat. do 40 kg) i Zofia Kołacińska (SP Sióstr Nazaretanek, kat. open). Ponadto trzeci w rywalizacji chłopców 7-9 lat w kat. do 34 kg był Szymon Ratajczak.

Na słowa uznania zasłużyli również debiutujący w ogólnopolskiej imprezie Piotr Kempa, Mateusz Dostal i Marco Wypych (chłopcy 7-9 lat, kat. do 29 kg), a także Misza Żelaziński (młodzicy 10-12 lat, kat. do 46 kg).

W Poznaniu startowali też nieco starsi zawodnicy, który toczyli pojedynki na zasadach brazylijskiego jiu jitsu. I tu nie zabrakło sukcesów będących dziełem przedstawicieli MMA Tornado. W zmaganiach juniorów w kategorii do 71,5 kg drugą lokatę zajął Dawid Królak (Gimnazjum nr 9). Do finału dotarł po efektownym poddaniu przeciwnika poprzez widowiskowe duszenie trójkątne nogami z wyskoku. Trzeci w kategorii open juniorów młodszych był natomiast Jakub Ubych (Gimnazjum nr 9). – Gdyby nie dyskwalifikacja za zabronioną w tych zawodach dźwignię na stopę, byłoby jeszcze lepiej – uważa trener Marcin Małecki.

Tuż za podium sklasyfikowany został 12-letni Jakub Haładyn (SP 8). Kaliszanin rywalizował w bardzo silnie obsadzonej kategorii do 46 kg. – Kuba zaprezentował się bardzo dobrze. Wygrał swoją walkę eliminacyjną i w pojedynku o strefę medalową zabrakło mu dosłownie kilku sekund, żeby pokonać kolejnego przeciwnika – relacjonuje trener Małecki. W sumie w stolicy Wielkopolski wystąpiło dwanaścioro reprezentantów MMA Tornado.

– Zawody były sprawdzianem, którego celem było wyłonienie kadry klubowej na Mistrzostwa Polski BJJ dzieci i Amatorską Ligę MMA, które już 16 czerwca odbędą się w Łodzi – informuje Marcin Małecki.