Liczba głośników w soundbarze
Dobrze skonfigurowany soundbar ma co najmniej dwa głośniki. W ten sposób doskonale symuluje on dźwięk przestrzenny, co sprawdza się przy oglądaniu filmów lub rozgrywce z udziałem innych graczy. Przykładem jest tu np. soundbar Samsung HW-450, który posiada cztery głośniki, ale są dostępne również modele z aż 9 głośnikami.
Jakość dźwięku
Na jakość dźwięku wydobywającego się z soundbarów wpływa moc wyjściowa i liczba kanałów. Im większa moc, tym lepsze doznania muzyczne, a im więcej kanałów, tym dźwięk jest bardziej przestrzenny. Przykładem urządzenia, które cechuje się wysoką jakością dźwięku, jest soundbar Samsung HW-MS751, mający moc 450 W i aż 5 kanałów.
Soundbar Samsung a jego lokalizacja
Soundbar może być zbudowany w różny sposób. Najczęściej spotyka się sprzęt, który kładzie się obok innych urządzeń (np. telewizora), ale dostępne są również soundbary, które można zamocować na ścianie, wykorzystując specjalne uchwyty. Jest to bardzo przydatne rozwiązanie, szczególnie jeśli telewizor jest także montowany w ten sposób. Oszczędza się przez to przestrzeń, a ponadto taki soundbar wygląda wówczas niezwykle stylowo. Wśród soundbarów, które można umieścić na ścianie, znajduje się m.in. Samsung HW-MS550.
Obsługiwane formaty plików
Im większa liczba obsługiwanych przez soundbar formatów plików dźwiękowych, tym większa szansa na to, że nie będzie problemów z ich odtwarzaniem z dowolnego urządzenia. Na przykład soundbar Samsung HW-MS6500 obsługuje następujące formaty: AAC, AIFF, FLAC, MP3 oraz WMA.
Wejścia w soundbarze
Decydując się na zakup soundbaru trzeba sprawdzić możliwość jego podłączenia. Istotna jest liczba i rodzaj wejść. Jeśli soundbar posiada co najmniej jedno wejście HDMI, nie powinno być problemu z podłączeniem do niego dekodera, konsoli lub innego sprzętu, choć przy intensywnym korzystaniu z soundbaru do różnych celów należy wziąć pod uwagę urządzenia z większą ilością wejść.
Co jeszcze sprawdzić przed zakupem soundbaru?
Przed zakupem soundbaru warto sprawdzić dodatkowo, jakie zastosowano w nim dodatki. Ciekawym pomysłem może być tutaj Bluetooth lub Wi-Fi (pozwalający na łączenie się z innym urządzeniem, np. telewizorem, bezprzewodowo) lub obsługa Spotify, czyli muzycznego serwisu oferującego dostęp do wielu utworów. Równie istotne jest to, by w miarę możliwości porównać ze sobą poszczególne soundbary. Może się bowiem okazać, że przy testowaniu w danym zakresie cenowym dostępne będą urządzenia o różnym dźwięku. W ten sposób wybierze się taki model, która najbardziej odpowiada wymaganiom użytkownika.
Napisz komentarz
Komentarze