Pogoń pokonana! Trzecie z rzędu zwycięstwo KKS-u (WIDEO)

Posiłki z ekstraklasy nie pomogły rezerwom Pogoni Szczecin w powstrzymaniu piłkarzy KKS-u Kalisz. Podopieczni Dariusza Marca wygrali w sobotę w wyjazdowym boju 2:1, odnosząc tym samym trzecie z rzędu zwycięstwo w grupie 2 trzeciej ligi.
Kliknij aby odtworzyć

W wyjściowej jedenastce gospodarzy znalazło się aż ośmiu piłkarzy z kadry pierwszej drużyny Pogoni. Rezerwy wspomogli m.in. grający już w tym sezonie na boiskach Lotto Ekstraklasy Łukasz Budziłek, Sebastian Rudol, David Niepsuj, Adrian Benedyczak i Dawid Błanik. I właśnie za sprawą tego ostatniego gospodarze już w czwartej minucie objęli prowadzenie. Piłkę za linię obrony zagrał wtedy Budziłek, wystartował do niej Błanik, minął wychodzącego z bramki Adama Wasiluka i trafił do pustej sieci.

Kaliszanie wyrównali w 28. minucie. Nieporozumienie bramkarza z obrońcą wykorzystał Hubert Antkowiak. Jeszcze przed przerwą było 2:1 dla gości po świetnie wyprowadzonej kontrze. Do długiego zagrania ruszyli Ivan Vidal Gonzalez oraz Robert Tunkiewicz. Ostatecznie futbolówkę zebrał ten ostatni, ograł dwóch obrońców Pogoni i strzałem w długi róg wyprowadził kaliszan na prowadzenie.

Po przerwie wynik nie uległ zmianie i podopieczni Dariusza Marca mogli się cieszyć z trzeciego z rzędu zwycięstwa. W następnej kolejce „trójkolorowi” zmierzą się na stadionie przy Łódzkiej z Chemikiem Bydgoszcz (29 września, godz. 19:25).

(mso), wideo: Norbert Gałązka

***

Pogoń II Szczecin – KKS Kalisz 1:2 (1:2)
Dawid Błanik 4 – Hubert Antkowiak 28, Robert Tunkiewicz 44

Żółte kartki: Żytko, Gawlik, Hordijczuk, Tunkiewicz, Radzewicz (KKS)
Czerwona kartka: David Niepsuj (Pogoń, 90+3. min, za niesportowe zachowanie)

Sędziowali: Kamil Waskowski oraz Łukasz Araszkiewicz (obaj Poznań) i Tomasz Nowicki (Szamotuły)
Widzów: 150

Pogoń: Budziłek – Rudol (46 Słoma), Sadowski, Malec, Chouwer (59 Kitano) – Niepsuj, Wawrzynowicz, Żurawski (72 Graczyk), Wędrychowski, Błanik – Benedyczak

KKS: Wasiluk – Palat, Gawlik, Żytko, Radzewicz – Żebrowski (46 Gabriel Vidal), Hordijczuk, Tunkiewicz, Kieliba (46 Owczarek) – Ivan Vidal (55 Stefaniak), Antkowiak