Imponujący bilans. KKS pod wodzą Dariusza Marca punktuje najczęściej

Już tylko punkt dzieli drużynę KKS-u od pozycji lidera trzeciej ligi. Przed kaliskim zespołem arcyważne potyczki, w tym starcie, którego stawką najprawdopodobniej będzie symboliczny tytuł mistrza jesieni. – Każdy mecz traktujemy tak samo i w każdym chcemy wygrać – mówi trener Dariusz Marzec. Pod jego wodzą kaliszanie zdobyli już 27 oczek. W ostatnich dziesięciu kolejkach nikt nie punktował tak często, jak niebiesko-biało-zieloni.

W sobotę KKS odniósł dziewiąte ligowe zwycięstwo w tym sezonie. Na stadionie przy Łódzkiej pokonał Wdę Świecie 3:1. O triumfie kaliszan zadecydowała świetna w ich wykonaniu pierwsza połowa. – Była taka, jak chcieliśmy, po naszej myśli – podkreśla trener Marzec. – Wynik udało się przesądzić przed przerwą. Po niej dokonałem pewnych zmian, żeby dać szansę niektórym chłopakom, sprawdzić ich. Okazało się niestety, że drugiej połowy nie udźwignęliśmy. Powiem krótko, była zła w naszym wykonaniu – dodaje szkoleniowiec.

Dzięki ósmej wygranej z rzędu jego team wskoczył na drugie miejsce w trzecioligowej tabeli. Do lidera – Raduni Stężyca – traci zaledwie punkt. Oba zespoły spotkają się za niespełna dwa tygodnie. I kto wie, czy nie będzie to mecz o miano mistrza jesieni. – Nie ma dla nas znaczenia, z kim się mierzymy. Każdy mecz traktujemy tak samo i w każdym chcemy wygrać. Wiemy, o co gramy. Goniliśmy czołówkę, zbliżyliśmy się do niej i cały czas robimy to, co potrafimy najlepiej. Do najbliższych spotkań na pewno przystąpimy mocno skoncentrowani – zapewnia Dariusz Marzec.

Jego bilans pracy przy Łódzkiej jest imponujący. Prowadzony przez niego zespół w dziesięciu meczach trzeciej ligi zanotował dziewięć zwycięstw, doznając tylko jednej porażki. W tym samym okresie żadna z pozostałych ekip nie punktowała tak często.