Carving to dalekowschodnia sztuka rzeźbienia w owocach i warzywach. Dzięki niej powstają wyjątkowe ozdoby, którymi można dekorować potrawy. Carving wymaga nie tylko zdolności manualnych, ale przede wszystkim wiedzy teoretycznej, dzięki której adepci tej sztuki wiedzą, w jaki sposób zacząć pracę i jak rzeźbić w konkretnych materiałach. - Cykl nauki obejmował 16 godzin zajęć dydaktycznych, z czego 6 godzin poświęconych zostało przyswajaniu wiedzy teoretycznej, a 10 godzin to zajęcia praktyczne - wyjaśnia Andrzej Woźniak, kierownik ROSZM.
Kurs odbył się na zlecenie Stowarzyszenia Centrum Rozwoju w Pleszewie, które zajmuje się m.in. wspieraniem osób niepełnosprawnych. - Szkolenia z carvingu dla niepełnosprawnych to nie tylko zajęcia terapeutyczne, ale również rozwijanie ich talentów. Wiele takich osób posiada naprawdę wyjątkowe zdolności artystyczne, którymi mogło się wykazać podczas kursu - dodaje Magdalena Mazur, koordynator z ramienia ROSZM.
Na zakończenie szkoleń wszystkie uczestniczki otrzymały zaświadczenie oraz certyfikat w ramach projektu współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych będących w dyspozycji Samorządu Województwa Wielkopolskiego.
AW, CKiW OHP
Napisz komentarz
Komentarze