Zacięty set. Siatkarki Ambera przegrały w Siewierzu

Siatkarki VII LO SMS Amber Kalisz były bliskie ugrania choćby seta w starciu z wyżej notowaną Jedynką Siewierz. Pierwszą partię przegrały jednak na przewagi, a w kolejnych, choć walczyły, nie znalazły już sposobu na doświadczone rywalki.

Faworytem sobotniego pojedynku w grupie trzeciej II ligi był zespół z Siewierza. Ale kaliski beniaminek nie zamierzał tanio sprzedać skóry. W pierwszej partii prowadził nawet 11:8, a potem toczył z gospodyniami zacięte wymiany. Rozstrzygnięcie zapadło w grze na przewagi, niestety na korzyść przeciwniczek (27:29). Siatkarki Jedynki poszły za ciosem i drugą odsłonę wygrały do 17. Kaliszanki podjęły jeszcze walkę w trzecim secie, odrabiając czteropunktową stratę i wyrównując stan na 13:13. W końcówce górę jednak wzięło doświadczenie rywalek, które zwyciężyły do 20 i w całym meczu 3:0.

Kolejne spotkanie podopieczne Mariusza Pieczonki i Daniela Przybylskiego rozegrają w sobotę, 22 grudnia. W hali przy Łódzkiej podejmą wicelidera rozgrywek, Asotra MKS-MOS Płomień Sosnowiec. Aktualnie kaliszanki plasują się na dziewiątej lokacie.