Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jest nowy regulamin wolontariatu w kaliskim schronisku dla zwierząt. Czy uda się zażegnać konflikt?

Schronisko jest otwarte na wolontariuszy. Jednak społecznicy muszą uszanować zasady panujące w placówce, a jej pracownicy bezpłatną pomoc mieszkańców przy zwierzakach traktować przyjaźnie. Tylko wtedy uda się rozwiązać konflikt, który przy Warszawskiej powstał lata temu i z każdym nowym pomysłem się zaostrza – uważa Grzegorz Kulawinek, wiceprezydent Kalisza. W środę poinformował, że gotowy jest nowy regulamin wolontariatu – zdecydowanie elastyczniejszy i opracowany według wskazówek wszystkich stron. Jest nadzieja, że zapanuje symbioza, która dla miłośników zwierząt powinna być najważniejsza.
Jest nowy regulamin wolontariatu w kaliskim schronisku dla zwierząt. Czy uda się zażegnać konflikt?

Ostatnie tygodnie to tworzenie regulaminu. Powstały trzy – wszystkie autorstwa niedawno powołanego zespołu, w którego skład wchodzą: radny KO Piotr Mroziński, radny PiS Roman Piotrowski i wiceprezydent Grzegorz Kulawinek. Adam Wyszatycki, kierownik Schroniska, który również należał do zespołu, w ubiegłym tygodniu zrezygnował z funkcji szefa placówki przy ul. Warszawskiej. Wybrano trzecią wersję, która najbardziej pokazywała, że od początku konflikt dotykał relacji międzyludzkich na linii pracownicy placówki – wolontariusze. Zgodnie z nowym założeniem i jedni i drudzy mają szanować swoje prawa i obowiązki i pamiętać, że się uzupełniają, a nie są dla siebie konkurencją. - Mamy zakład pracy, mamy kodeks pracy, mamy pracowników, którzy pełnią tam określoną rolę i biorą za to wynagrodzenie i mamy wolontariuszy, którzy przychodzą tam społecznie. Mogą, ale nie muszą, przychodzą z różnym nastawieniem i zaangażowaniem. I tu nie może być sytuacji, że wolontariusz wchodzi w przysłowiowe buty pracownika. Drugą stroną jest to, że pracownik podlega pewnym zasadom funkcjonowania i też nie może rządzić, układać i próbować ustawiać wolontariusza – mówi Grzegorz Kulawinek, wiceprezydent Kalisza, który wierzy, że nowe zasady pozwolą stworzyć symbiozę między stronami.

Nad porządkiem i harmonią mają czuwać dyrektor – nowy zostanie wyłoniony w konkursie, koordynator wolontariatu oraz rada wolontariatu schroniska złożona z czterech społeczników, trzech pracowników placówki i dwóch magistratu. Oni będą czuwać nad regulaminem, który tak jak do tej pory przewiduje szkolenia BHP i behawioralne oraz rozmowę, ale jest znacznie elastyczniejszy. I otwarty na wszystkich – osoby, które już kiedyś społecznie pracowały w schronisku, związane z organizacjami zwierzęcymi oraz zupełnie nowe. Wydłuży się też czas pracy i wolontariusze będą mogli na ul. Warszawskiej zjawiać się między 9.00 a 17.30 z półgodzinnym dodatkowym marginesem na przygotowanie do pracy oraz odświeżenie i przebranie po niej.

Osoby, które zdecydują się na pracę społeczną będą musiały przestrzegać zasad. Nieprzestrzegania zasad a przede wszystkim utrudnianie pracy osobom zatrudnionym w schronisku grozi upomnieniem. - Te upomnienia będą na piśmie z uzasadnieniem i od tego wolontariusz będzie mógł się odwołać – dodaje wiceprezydent. – Jeśli nie uda się wypracować porozumienia lub poprawy to wolontariusz nie będzie mógł być wolontariuszem, nie będzie się nadawał.

Tak jak do tej pory pozostają sobotnie spacery z psami i wolontariat resocjalizacyjny, w którym uczestniczą osadzeni ze Szczypiorna. Nowe rozdanie, które pilotażowo przewiduje trzymiesięczny okres próby, zacznie się w czwartek o 15.00.

AW, zdjęcia autor, UM w Kaliszu


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 20°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 19 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Pożyczka pod zastaw nieruchomości na 10 lat Pożyczka pod zastaw nieruchomości na 10 lat Koniec z brakiem pieniędzy! Nasza pożyczka hipoteczna dla firm i rolników to innowacyjne rozwiązanie, które gwarantuje sukces każdemu przedsiębiorcy. Oszczędzisz wiele energii, czasu i osiągniesz, to o czym wszyscy marzą – realizację potrzeb Twojej firmy i niezależność finansową. Wystarczy, że rozpoczniesz z nami współpracę. Już dzisiaj dołącz do firm i gospodarstw rolnych, które zrealizowały swoje marzenia. Sprawdź teraz! Czynniki wyróżniające naszą ofertę: 1. zabezpieczenie tylko na hipotece (wpis w dziale IV księgi wieczystej, tak jak w banku) 2. najniższy koszt umowy od 28% rocznie 3. najszybszy czas realizacji i wypłaty 4. pomoc w przygotowaniu dokumentów na każdym etapie współpracy 5. elastyczność oferty w zakresie warunków spłaty 6. jasne warunki umowy bez „gwiazdek i drobnego druku” 7. żadnych ukrytych kosztów 8. szeroki przedział kwotowy ( od 50.000 zł do 2.000.000 zł) Dodatkowe korzyści dla Państwa wynikające z podjętej współpracy: 1. Specjalizujemy się w procesach restrukturyzacji i oddłużaniu nieruchomości 2. Na życzenie klienta dokonujemy szybkiego zakupu nieruchomości 3. Na życzenie klienta pokryjemy koszt umowy notarialnej 4. Nie weryfikujemy Państwa baz w BIK, BIG, KRD, ERIF i innych 5. Akceptujemy/spłacamy zajęcia komornicze, hipoteki i prywatne zobowiązania 6. Wszyscy nasi klienci otrzymują bezpłatne konsultacje i pomoc prawną 7. Każdego klienta traktujemy indywidualnie i z należytą starannością Nasze pożyczki hipoteczne oferujemy pod następujące zabezpieczenia: Grunty rolne, grunty komercyjne, działki deweloperskie, działki budowlane, lokale mieszkalne, domy mieszkalne, kamienice mieszkalne, biurowce, obiekty magazynowe, obiekty sportowe, obiekty uzdrowiskowe, hotele, motele, pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe, zakłady usługowe oraz zakłady produkcyjne, pojazdy użytkowe i rolnicze posiadające dowód rejestracyjny. Kontakt: Tel. 577-873-616, email: [email protected] Więcej informacji na stronie: https://podhipoteke24.pl/