Kwiaty, biżuteria, czekoladki czy kartka z życzeniami – to tylko kilka pomysłów na prezenty na Dzień Kobiet. Gama upominków do wyboru jest jednak znacznie szersza. Gdy podarunek z tej okazji ma być jedyny w swoim rodzaju, warto pomyśleć o wręczeniu niezapomnianego przeżycia. W tej roli doskonale sprawdzi się skok spadochronowy.
Skoki spadochronowe nie są zarezerwowane tylko i wyłącznie dla osób, które przeszły specjalistyczne szkolenie. Teraz swoich sił w skakaniu w przestworza może spróbować niemalże każdy z nas. Jak to możliwe? Wystarczy wykupić skok spadochronowy w tandemie!
Skok tandemowy – bezpiecznie, bo z instruktorem
Skoki spadochronowe w tandemie, które określane są także mianem skoków zapoznawczych, zostały stworzone w Stanach Zjednoczonych pod koniec lat siedemdziesiątych. Do naszego kraju przywędrowały w latach dziewięćdziesiątych i od tego czasu wzięło w nich udział sporo osób spragnionych wyjątkowych emocji.
Podstawą do wykonania skoku spadochronowego w tandemie jest specjalny spadochron tandemowy oraz uprząż. W skoku biorą udział dwie osoby jednocześnie, a mianowicie instruktor spadochroniarstwa, który nazywany jest także pilotem tandemu albo tandem-pilotem, a także pasażer, który nie musi mieć żadnego specjalistycznego przygotowania.
Pilot i pasażer złączeni są uprzężą tandemową. Na plecach pilota jest także spadochron tandemowy – większy niż standardowy, a także wyposażony w spadochron zapasowy oraz automat spadochronowy. Takie wyposażenie powoduje, że skoki w tandemie są bardzo bezpieczne.
Kto może wziąć udział w skoku spadochronowym w tandemie?
Atutem skoków spadochronowych w tandemie jest ich łatwa dostępność. Aby skoczyć, nie trzeba brać udziału w czasochłonnych szkoleniach lub treningach. Nie trzeba także posiadać zaświadczenia o stanie zdrowia wystawionego przez lekarza.
W związku z tym skoki spadochronowe w tandemie są obecnie tak popularne i chętnie kupowane – także jako upominek. Obdarowana skokiem osoba nie musi spełniać specjalnych wymagań, dlatego może być to dla niej niesamowita okazja do doznania czegoś niezapomnianego.
Warto jednak pamiętać o tym, że skoki także związane są z określonymi przeciwwskazaniami, dlatego warto wziąć je pod uwagę, gdy chcemy kupić taką atrakcję jako upominek.
W skokach nie mogą brać udziału osoby o ciężarze ciała wyższym niż 110-120 kilogramów. Jest to związane z ograniczeniami sprzętowymi spadochronów tandemowych.
Przeciwwskazania medyczne do skoków tandemowych:
- epilepsja
- wrodzona łamliwość kości
- niestabilność kręgosłupa i poważne urazy kręgosłupa
- ostra niewydolność krążeniowa i oddechowa
- inne przeciwskazania medyczne
Swobodne spadanie – bez żadnych ograniczeń!
Najbardziej emocjonującym momentem skoku spadochronowego w tandemie jest swobodne spadanie. Termin ten odnosi się do spadania bez otwartej czaszy spadochronu, od razu po wyskoku z lecącego samolotu. Wtedy tandem spada w kierunku ziemi z prędkością nawet 200 kilometrów na godzinę!
Czas swobodnego spadania jest powiązany z wysokością wyskoku. Najczęściej stosuje się dwie wysokości, a mianowicie 3000 metrów, które dają 30 sekund swobodnego spadania, a także 4000 metrów – 60 sekund swobodnego spadania.
Gdy chcemy podarować niezapomniany prezent, wybierzmy skok z 4000 metrów, aby zagwarantować obdarowanej osobie jeszcze więcej emocji!
Ile kosztuje skok spadochronowy na prezent?
Skoki spadochronowe w tandemie nie są kosztowne – podstawowa cena to 500-600 złotych za skok z wysokości 3000 metrów, a także około 700-800 złotych za skok z 4000 metrów. Dodatkowo, możemy wykupić także usługę polegającą na wideorejestracji skoku. Wtedy jeszcze jeden skoczek nagrywa skok, aby jego uczestnik otrzymał niezwykłą pamiątkę.
Jeśli planujemy podarować skok spadochronowy w tandemie jako upominek, warto zdecydować się na wykupienie vouchera upominkowego. To rodzaj karty podarunkowej, z którą obdarowana osoba może sama wybrać termin swojego skoku. Voucher można wykupić także on-line!
Na skoki spadochronowe z okazji Dnia Kobiet zaprasza Szkoła Spadochronowa skydive.pl.
artykuł sponsorowany
Napisz komentarz
Komentarze