Starogard zdobyty. KKS nowym liderem III ligi! (WIDEO)

Bardzo cenne trzy punkty wywalczyli w sobotę piłkarze KKS-u. Na boisku w Starogardzie Gdańskim pokonali tamtejszy Klub Piłkarski 3:1. Wygrana wywindowała kaliszan na szczyt grupy drugiej III ligi. Dotychczasowy lider, Lech II Poznań, przegrał 0:1 w Gnieźnie.
Kliknij aby odtworzyć

Kaliszanie objęli prowadzenie w 12. minucie po bramce niezawodnego Huberta Antkowiaka. Najlepszy strzelec trzecioligowych rozgrywek wykazał się niemałym sprytem, bo gdy wydawało się, że stracił już piłkę na rzecz rywala, ten na moment się zagapił, co napastnik KKS-u skrzętnie wykorzystał, uderzając celnie w długi róg.

Pozostałe gole padły w drugiej połowie. Po godzinie gry do wyrównania doprowadził Wojciech Zyska, który wykorzystał karnego podyktowanego za przewinienie Mateusza Gawlika. Na odpowiedź przyjezdnych, i to podwójną, nie trzeba było długo czekać. W 63. minucie Robert Tunkiewicz zacentrował na szesnasty metr do nadbiegającego Patryka Jarantowicza, a ten uderzeniem z pierwszej piłki przywrócił kaliszanom prowadzenie. Niemal z tego samego miejsca cztery minuty później przymierzył Gabriel Vidal Gonzalez i również uczynił to skutecznie, ustalając rezultat na 3:1. Asystę przy trafieniu Hiszpana zanotował Mateusz Żebrowski, a swój udział przy tym golu miał też Antkowiak, który wygrał walkę o futbolówkę w polu karnym przeciwnika.

Dzięki sobotniej wygranej i porażce Lech II Poznań w Gnieźnie (0:1) kaliski zespół awansował na pozycję lidera grupy drugiej III ligi. Bronić przodownictwa w stawce będzie w najbliższą sobotę, 23 marca, na stadionie przy Łódzkiej. Tego dnia podejmie Sokoła Kleczew.

(mso), fot. i wideo: Norbert Gałązka